Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER
Reklam

YAŞLI EVİ’NDE DANSA BAŞLADILAR ŞİMDİ HER BİRİ DÜNYA ŞAMPİYONU

Muratpaşa Belediyesi’nin Yaşlı Evlerinde dansa tutkuyla bağlanan ‘kıdemli’ Muratpaşa sakinleri, Belek’te düzenlenen Dünya Şampiyonası’na damga vurdu. Senior 4 kategorisinde, dünyada rakipsiz olan dansçılar, tango, vals, foxtrot, quick step’te sergiledikleri performansla Dünya Şampiyonu oldu. Tuncel Yiğit, Güner İlhan, Abdullah Tulu, Esma Pınar, Emel Özgür, Süleyman Tanrıöver, İsa Vuran, Sabriye Kaya, Necdet Akbaş, Mine Kırış, Erşan Hıdırlıoğlu […]

YAŞLI EVİ’NDE DANSA BAŞLADILAR ŞİMDİ HER BİRİ DÜNYA ŞAMPİYONU
15 Ekim 2016 - 17:58 'de eklendi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Yaşlı Evlerinde dansa tutkuyla bağlanan ‘kıdemli’ Muratpaşa sakinleri, Belek’te düzenlenen Dünya Şampiyonası’na damga vurdu. Senior 4 kategorisinde, dünyada rakipsiz olan dansçılar, tango, vals, foxtrot, quick step’te sergiledikleri performansla Dünya Şampiyonu oldu.
Tuncel Yiğit, Güner İlhan, Abdullah Tulu, Esma Pınar, Emel Özgür, Süleyman Tanrıöver, İsa Vuran, Sabriye Kaya, Necdet Akbaş, Mine Kırış, Erşan Hıdırlıoğlu ve Nurhayat Şahin, en gençleri 56 en yaşlıları ise 70 yaşında. Hepsinin ortak özelliği Muratpaşa Belediyesi’nin bugün sayıları üçe çıkan ‘kıdemli’ ilçe sakinlerine yönelik kurslar, sosyal ve kültürel gelişim faaliyetleri, akademi destekli başarılı yaşlanma ve yaşlılık eğitim programları, danışmanlık hizmeti sağlayan Yaşlı Evleri’nin üyesi olmaları.
HER YAŞTA DANS
Dans onların yaşamına eğitmen Şima Elif Umdu’nun Yaşlı Evlerinde geçen yıl vermeye başladığı derslerle girdi. “Yapabilir miyiz?” sorularıyla başlayan dersler ilerledikçe dansın bireye verdiği özgüven duygusu canlandı ve her yaşta dans edilebileceği gerçeği bir kez daha ortaya çıktı. 12 Yaşlı Evi üyesi, dansa tutkuyla sarılırken hedefleri de büyüdü. 14 Ekim’de Belek’te Gloria Sports Arena’da başlayan ve 3 gün devam edecek WDSF Senior II Standart Dünya Şampiyonası’na katılma kararı alan kıdemli Muratpaşalılar, haftada 3 gün Fener Yaşlı Evi’nde tango, vals, foxtrot, quick step danslarını çalıştı.
ANTALYA İLK DEFA TEMSİL EDİLDİ
Dans antrenmanlarıyla geçen yaz aylarının ardından 6 çift, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş’ın da katıldığı seremoniyle başlayan Dünya Şampiyonası’nın ilk gününde piste çıktı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal’ın yalnız bırakmadığı dansçılardan 63 yaşındaki İsa Vuran ve 62 yaşındaki Sabriye Kaya, 56 yaşındaki Erşan Hıdıroğlu, 59 yaşındaki Nurhayat Şahin, 67 yaşındaki Necdet Akbaş ve 59 yaşındaki Mine Kırış, Senior 3 kategorisinde Alman rakipleriyle yarıştı. Bu kategoride Antalya’nın ilk defa temsil edildiği karşılaşmadan çiftler madalyayla döndü.
DÜNYADA RAKİPLERİ YOK
Senior 4 kategorisinde ise pistte 70 yaşındaki Tuncel Yiğit, 64 yaşındaki Güner İlhan, 63 yaşındaki Abdullah Tulu, 66 yaşındaki Esma Pınar, 66 yaşındaki Süleyman Tanrıöver ve 63 yaşındaki Emel Özgür çiftleri boy gösterdi. Dünyada rakipsiz olan Muratpaşa’nın dansçıları, sırasıyla tango, vals, foxtrot, quick step danslarında hünerlerini sergiledi.
Soluksuz bir performans sunan dansçılar arasında hakem heyetinin yaptığı değerlendirme sonucunda Yiğit ve İlhan çifti 285 puanla Dünya Şampiyonu oldu. Tulu ve Pınar çifti topladıkları 256 puanla Dünya 2’ncisi olurken 228 puan alan Tanrıöver ve Özgür çifti Dünya 3’üncüsü oldu.
KUPA ve MADALYALAR BAŞKAN UYSAL’DAN
Sonuçların açıklanmasının ardından derece kürsüsüne çıkan şampiyonlara madalyalarını ve kupalarını Belediye Başkanı Ümit Uysal takdim etti.
dans-1-abdullah-tulu-esma-pinar

dans-2-tuncel-yigit-guner-ilhan

dans-3-emel-ozgur-suleyman-tanriover

dans-4-isa-vuran-sabriye-kaya

dans-5-abdullah-tulu-esma-pinar

dans-6-mine-kiris-necdet-akbas

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER