ÜMMÜ ŞAHİN “ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN EL ELE VERMELİYİZ”

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’ in eşi Ümmü Şahin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Aksu’da eğitim gören engelli öğrencileri, Masal Park ve Hayvanat Bahçesine götürdü. Ziyaretlerinin ardından yaklaşık 60 kişilik grup, birlikte yemek yedi.
Aksu Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Aksu’da eğitim gören yaklaşık 60 kişilik öğrenci grubunu 2 otobüsle önce masal kahramanlarının yer aldığı Masal Park, ardından da Antalya Hayvanat Bahçesine götürdü. Aksu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün organize ettiği geziye öğrencilerin yanı sıra, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’ in eşi Ümmü Şahin, Özel Eğitim Öğretmenleri ve öğrenci velileri de eşlik etti. 01-08 Aralık tarihleri arasında Aksu Belediyesinde devam edecek olan “Engelimi Sanatla Aşıyorum” Fotoğraf Sergisinin sahibi Mustafa Alper Kocabıyık da gezi anında engelli kardeşlerini yalnız bırakmadı.
Çocukların güzel bir gün geçirmelerine vesile olmanın kendileri için ayrı bir mutluluk olduğunu dile getiren, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’ in eşi Ümmü Şahin’in ziyaretler boyunca çocuklarla tek tek ilgilendiği, onları dinlediği, aileleri ve eğitmenleri ile tek tek sohbet ettiği açıklandı.
Ümmü Şahin şunları söyledi; “Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında almış olduğu karara göre 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü olarak ilan edilmiştir. 3 Aralık, engelli insanların sorunlarını anlamak, bu sorunları dile getirmek, engelli bireyleri ve ailelerini daha iyi anlamak ve anlatabilmek amacı ile belirlenmiş bir gündür. Bugün burada hem çocuklarımıza güzel bir gün yaşatmak hem de onlara yanınızdayız, yaşadığınız zorlukların farkındayız, mesajı vermek istedik. Geçen yılda benzer bir organizasyonla çocuklarımızla bir araya gelmiştik. Bu senede geleneği bozmadık çocuklarımızın güzel bir gün geçirmelerine vesile olduk. Aslında hepimiz birey olarak engelsiz bir dünya için el ele vermeli daha fazlasını yapmalıyız” dedi.
1-1

1-2

1-3

1-4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir