TENEFFÜS PARK’TA OYUN GRUPLARI MONTAJI BAŞLADI

Muratpaşa Belediyesi’nin kapalı oyun alanlarından, jetonlu oyun makinelerinden, bilgisayar oyunlarından çocukları sınırsız eğlence ve oyun için sokağa çağırdığı ‘Teneffüs Park’ta oyun gruplarının montajı başladı.
Muratpaşa Belediyesi’nin şirketi Falez A.Ş. ile birlikte hayata geçirdiği çocuk köyü ‘Teneffüs Park’ çocukları hem jetonlu oyun makineleri, bilgisayar oyunları olmadan da eğlenebileceği hem de acıktıklarında tek çarenin fastfood türü yiyecekler olmadığını yaşam alanı olarak projelendirildi.
Oyun gurupları montajına başlanan Teneffüs Park, 16 bin metrekare alana kuruldu. Çaybaşı Mahallesi’nde Muratpaşa Belediyesi’nin Değirmenönü Kültür Merkezi’ne komşu noktada yer alan çocuk köyünün 8 milyon TL proje bedeline sahip.
Teneffüs Park’ta oyun alanları farklı yaş grubuna göre ayarlandı. İçinde Antalya’nın çocuklar için düzenlenmiş en büyük ‘Macera Parkuru’nun yer alacağı parkta elle hareket ‘Atlıkarınca’, pedallı araçların kullanıldığı ‘Trafik Parkuru’, körebe, saklambaç, seksek, ip atlama, misket gibi ‘Sokak Oyunları’ alanı gibi bölümler yer alacak.
BUMPER BALL’LA SINIRSIZ EĞLENCE
Bununla birlikte Teneffüs Park’ta 580 metrekare genişliğinde ‘Kum Havuzu’, ‘Balon Park’, 240 metrekarelik ‘Zıplangaç’ adında trambolin de bulunacak. Çocukları oyun için yeniden sokağa çağıran Teneffüs Park’ta 380 metrekare alanda çocukların içine girerek güvenli şekilde birbirleriyle çarpışmalarını ya da yuvarlanmalarını sağlayan birbirinden farklı takım oyunları oynayabileceği ‘Bumper Ball’ alanı da yer alacak.
Teneffüs Park’ta ayrıca tüm oyun alanlarıyla birlikte çocuklarının sosyal gelişimini desteklemek için ‘Adam Olacak Çocuk’ sahnesi ve 283 metrekare genişliğinde sahne ve amfi bulunacak.
HEP ÇOCUK KALANLAR İÇİN
Teneffüs Park’a gelen ebeveynler de burada çocuklar günlerine denecek. Hep çocuk kalan veliler için Park’ta 250 metrekare alanda bir oyun alanı da yer alacak.
TEK DOĞAL BUZ PATENİ PİSTİ
Tüm bunlarla birlikte Teneffüs Park, Antalya’nın tek doğal buz pisti Teneffüs Park’ta olacak. 450 metrekare genişliğe sahip pistte 60 kişi aynı anda paten kayabilecek.
SAĞLIKLI BESLENME İÇİN TENEFFÜS PARK
Bu kadar oyunun ardından acıkan çocuklar ve ebeveynleri için fastfood tipi yiyeceklerini kesinlikle bulunmayacağı, sağlıklı beslenme kültünü geliştirirken farklı damak zevklerine de hitap eden Çıtır Pastane, Kıtır Kır Kahvesi ve Doy Doy Restoran’ı kullanabilecek. Ayrıca Teneffüs Park’ta Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Turunç Kafe’si de bulunacak.
teneffus-park-1

teneffus-park-2

teneffus-park-3

teneffus-park-4

teneffus-park-5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir