Siz hiç bir köpeğin kalp atışını dinlediniz mi?

Konyaaltı Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü ekinliği çerçevesinde minik öğrencilere hayvan sevgisini aşılıyor. Köpeklerin kalp atışı dinletilen çocuklar, onlarla asla unutamayacakları bir bağ kuruyor.
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde, hayvanların korunması onlarla sevgi ve barış içinde yaşanması gerektiği ile ilgili mesajlar verilir. Ne var ki bu sözler mesajdan öte bir anlam içermez bir çoğu için…İşte bu algının ötesinde, yani bir mesajın ötesinde fark yaratmak isteyen Konyaaltı Belediyesi, hayvanlarla dokunmanın onlarla iletişim kurabilmenin önemini vurguluyor yaptığı çalışmalar ile…Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden öğrenciler, hayatları boyunca unutamayacakları bir tecrübe yaşıyor. Barınakta görevli veterinerler, öğrencilere stetoskop yardımıyla ilk olarak kendi kalp seslerini dinletiyor ve sonra da bir köpeğin kalp atışlarını dinletiyor..
Son olarak 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Türk Maarif Okulları’nın anaokulu, ilkokul ve lise öğrencileri ilk kez başka bir canlının kalbini dinlemenin heyecanını yaşadılar. Hayvanlarla bir bağ kuran öğrenciler, bu duyguyu asla unutamayacaklarını söylediler.
Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nin uzman personeli eşliğinde barınağı gezen öğrenciler, sokak hayvanları hakkında bilgi aldılar. Hasta ve yaralı sokak hayvanlarının nasıl tedavi edildiğini öğrenen öğrenciler, sokak hayvanlarının bakıma muhtaç olduğunu ve insanların ilgisine ve sevgisine ihtiyaçları olduğunu gördüler.
“Vatandaşların ve özellikle çocukların barınağı ziyaret etmeleri sadece bizi değil, ilgiye ve sevgiye muhtaç olan hayvan dostlarımızı da mutlu ediyor.” Diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2016 yılında 9 farklı okuldan 500 öğrenciyi Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ağırladıklarını söyledi. Öğrencilere küçük yaşta hayvan sevgisi aşılamayı amaçladıklarını dile getiren Muhittin Böcek, çocuklarına bu sevgiyi kazandırmak isteyen ailelerin de hayvan barınağını sık sık ziyaret etmelerinin önemine değindi.
dsc_7997

dsc_8019

dsc_8030

dsc_8047

dsc_8052

dsc_8068

dsc_8073

dsc_8075

dsc_8077

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir