Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER
Reklam

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR’İN İSMİ AKSU’DA YAŞATILACAK

Aksu Belediye Meclisi ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin başkanlığında toplanan meclis üyeleri oy birliği ile aldıkları kararla 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, darbenin seyrini değiştirerek ölümsüzleşen Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismini Güzelyurt’a yapılacak olan mesire alanına vermeyi kararlaştırdı. Aksu Belediye Meclisinde 15 Temmuz gecesiyle ilgili oy birliği ile […]

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR’İN İSMİ AKSU’DA YAŞATILACAK
04 Ekim 2016 - 15:30 'de eklendi.

Aksu Belediye Meclisi ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin başkanlığında toplanan meclis üyeleri oy birliği ile aldıkları kararla 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, darbenin seyrini değiştirerek ölümsüzleşen Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in ismini Güzelyurt’a yapılacak olan mesire alanına vermeyi kararlaştırdı.
Aksu Belediye Meclisinde 15 Temmuz gecesiyle ilgili oy birliği ile başka kararlar da alındı. Macun Mahallesine yapılacak olan Kent Meydanına, “15 Temmuz Milli Egemenlik ve Demokrasi Şehitleri Kent Meydanı” ismi verilirken Sevgi Köyü Caddesinin ismi “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Caddesi” olarak değiştirildi.
Ülke olarak önemli bir süreçten geçildiğini yineleyen Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “15 Temmuz darbe girişimi ülkemizde oynanan oyunları herkesin görmesini sağladı. Önemli olan tabloyu iyi okumamız ve bunu da yapıyoruz. Sorgulayan bir nesil yetiştirmeliyiz, ne denilirse onu yapan insanlar olmamalıyız. Sorgulayan neslin en güzel örneği de darbe girişimi gecesi Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürerek olayın akışını değiştiren Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir olmuştur” dedi. 9 Ekim’de gerçekleşecek olan güreşler hakkında da bilgi veren Başkan Şahin, tüm meclis üyelerinin ev sahibi olarak er meydanında yer almasını rica etti.
servisciler-odasi-toplanti-3

servisciler-odasi-toplanti-2

servisciler-odasi-toplanti-1

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER