Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER
Reklam

ÖZEL ANNELER PEMBE PRENSES’TE

Antalya’da, engellilere yönelik bir yaşam merkezi olarak Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı’nca kurulan Engelsiz Kafe’nin ‘özel anneleri’, kanser hastalığı konusunda farkındalık yaratmak için kemoterapi hastalarının kalabalık ortamlarda kullanmak zorunda olduğu maskelerden taktı, Pembe Prenses’te kanser taraması yaptırdı. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı’nın mobil kanser tarama TIR’ı Pembe Prenses, Muratpaşa Belediyesi’nin desteğiyle Kent […]

ÖZEL ANNELER PEMBE PRENSES’TE
06 Ekim 2016 - 16:54 'de eklendi.

Antalya’da, engellilere yönelik bir yaşam merkezi olarak Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı’nca kurulan Engelsiz Kafe’nin ‘özel anneleri’, kanser hastalığı konusunda farkındalık yaratmak için kemoterapi hastalarının kalabalık ortamlarda kullanmak zorunda olduğu maskelerden taktı, Pembe Prenses’te kanser taraması yaptırdı.
Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı’nın mobil kanser tarama TIR’ı Pembe Prenses, Muratpaşa Belediyesi’nin desteğiyle Kent Meydanı’nda kadınlara yönelik meme ve rahim ağzı kanseri taramasına devam ediyor.
Ücretsiz gerçekleştirilen taramadan Muratpaşa Belediyesi’nin Adalya Vakfı’yla engellilere yönelik bir yaşam merkezi olarak hizmete açtığı ‘Engelsiz Kafe’nin özel anneleri de geçti. Engelli çocukların anneleri, tarama öncesi Engelsiz Kafe’de bir araya geldi. Anneler, kanser hastalarının duygu durumuna eşlik etmek ve hastalık konusunda farkındalık yaratmak kemoterapi hastalarının kalabalık ortamlarda takmak zorunda olduğu maskelerden taktı, “En iyi ilaç sizsiniz”, “Erken Tanı Hayat Kurtarır”, “Maskemden Korkma” yazılı dövizler taşıdı.
Adalya Vakfı Müdürü Cem Kotan, amaçlarının vakfın özel çocuklarının anneleriyle birlikte kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekmek olduğunu belirterek, “Bununla birlikte topluma kanserli hastanın duygu durumuna eşlik edilmesinin hastaya fayda sağladığını anlatmaya çalıştık” dedi.
ozel-anneler-pembe-prenseste

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER