Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER
Reklam

MURATPAŞA’DAN İYİSİ YOK

Muratpaşa Belediyesi’nin sonbahar spor okullarıyla güne havuzda su jimnastiğiyle başlayan kadınlar Muratpaşa’nın parçası olmanın mutluluğunu yaşıyor. Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda düzenlenen kursa katılan Monica Christine Tekeli, mutluluğunu “Muratpaşa Belediyesi süper, daha iyisi yok” sözleriyle anlattı. Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte düzenlendiği etkinlikler ve altyapı yatırımlarıyla sporu geniş kitlerle buluşturan Muratpaşa Belediyesi’nin sonbahar dönemi spor okulları […]

MURATPAŞA’DAN İYİSİ YOK
16 Ekim 2016 - 9:09 'de eklendi.

Muratpaşa Belediyesi’nin sonbahar spor okullarıyla güne havuzda su jimnastiğiyle başlayan kadınlar Muratpaşa’nın parçası olmanın mutluluğunu yaşıyor. Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda düzenlenen kursa katılan Monica Christine Tekeli, mutluluğunu “Muratpaşa Belediyesi süper, daha iyisi yok” sözleriyle anlattı.
Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte düzenlendiği etkinlikler ve altyapı yatırımlarıyla sporu geniş kitlerle buluşturan Muratpaşa Belediyesi’nin sonbahar dönemi spor okulları ve kursları için ders zili çaldı. Kurslar bu yıl 4 – 15 yaş ve yetişkin olmak üzere iki grupta, 22 branşta açıldı.
YETİŞKİNLER İÇİN SPOR KURSLARI
Muratpaşa sakinlerinin talepleri doğrultusunda yetişkinlere yönelik bisikletten squasha, badmintondan zumbaya ve halk oyunlarına açılan branşlar arasında su jimnastiği en çok ilgiyi çekenlerin başında yer alıyor.
Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen kurslara farklı yaş guruplarından, Muratpaşa’nın bir parçası olan yerleşik yabancılara çok sayıda kadın katılıyor. Önce yavaş tempo ısınma hareketleriyle başlayan su jimnastiğinde dakikalar ilerledikçe tempo da yükseliyor.
‘SÜPER BELEDİYE’
Eğitmenin havuz dışında gösterdiği hareketleri, suyun direnci karşısında ustalıkla yerine getiren kadınlar, 1 saatlik dersin ardından güne sporla başlamanın mutluluğunu yaşıyor. Kursiyerlerden Monica Christine Tekeli, “Muratpaşa Belediyesi süper, daha iyisi yok” diyerek anlattı.
SU JİMNASTİĞİNİN FAYDALARI
Uzmanlar, göğüs hizasına gelen su içinde yapılan jimnastiğinin etkisinin dışarda yapılandan çok daha yüksek olduğunu söyledi. Suyun kaldırma kuvvetinin vücuda uyguladığı dirence rağmen hareketler belli bir sayıda veya sürede tekrar edildiğinde bölgesel kaslar tam olarak uyarılıyor ve etkili bir şekilde çalışarak güçleniyor. Bununla birlikte suda çalışmanın yarattığı eğlenceli ortamın olumlu ve rahatlatıcı yansımaları da bulunuyor.

su-cimnastigi

su-cimnastigi-2

su-cimnastigi-3

su-cimnastigi-4

su-cimnastigi-5

su-cimnastigi-6

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER