MURATPAŞA ÇALIŞANLARINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Muratpaşa Belediyesi çalışanları, bir ailenin Sosyal Yardım Merkezi’ne bağışladığı ev eşyaları arasında yüklü miktarda ziynet eşyası buldu. Ziynet eşyalarını tutanak altına alan çalışanlar, hemen Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın yanında çıktı. Başkan Uysal, örnek davranışları nedeniyle mesai arkadaşlarını tebrik etti.
Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri bünyesinde gelinlikten abiyeye, gömlekten pantolon, ceket ve bebek giysilerine, oyuncaktan ayakkabıya ve kanepeden sandalyeye ev eşyaları ve kıyafetleri ihtiyaç sahibine ulaştıran Sosyal Yardım Merkezi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Tamamen bağışlarla oluşturulan merkezde, eşyalar terzi ve marangozlar tarafından onarılıyor, türlerine ve kullanım durumlarına göre ayrılarak kayıt altına alınıyor. Adeta bir alışveriş merkezini andıran Sosyal Yardım Merkezi’nden yararlanabilecek kişiler belediyenin sosyal hizmet uzmanlarının muhtarlarla ortaklaşa yürüttükleri titiz çalışmanın sonucunda belirleniyor.
Muratpaşa’da dayanışmanın adresi olan Sosyal Yardım Merkezi çalışanları, bağışlanan ev eşyalarında temizlik ve onarım yaparken kanepenin içine yerleştirilmiş yüklü miktarda ziynet eşyası buldu. Çalışanlar buldukları ziynet eşyalarını bir tutanak altına aldı ve vakit kaybetmeden Başkan Uysal’ın yanına çıktı.
Başkan Uysal, gösterdikleri örnek davranış nedeniyle çalışanlarını kutlarken, “Sosyal Yardım Merkezimiz zaten üstlendiği işlev açısından önemli ve örnek bir kuruluşumuz. Siz de bu davranışınızla bu yapının en önemli parçası olduğunuzu gösterdiniz” diye konuştu. Bulunan eşyalar aileye teslim edildi.

muratpasa-calisanlarindan-ornek-davranis-1

muratpasa-calisanlarindan-ornek-davranis-2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir