MURATPAŞA 4’ÜNCÜ SPOR SALONUNU TAMAMLADI

Muratpaşa Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında yapımını tamamladığı 4’üncü spor salonu Namık Kemal İlkokulu Spor Salonu 22 Kasım Salı günün törenle açılışı gerçekleştirilecek.
Muratpaşa Belediyesi, 56 mahallesinde çocuk, genç, yaşlı tüm komşularının sağlıklı ortamlarda spor yapmalarını sağlamak için okul bahçelerine inşa ettiği spor salonlarının 4’üncüsünü de tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların velilerin ve mahallelinin hizmetine açılmasını, yerel yönetimlerin spor, kültür, sosyal hizmetleri için kullanmasını amaçlayan ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’ kapsamında Güzeloba İlkokulu, Dilşad Refizade İlkokulu ve Ermenek Ortaokulu’nda spor salonlarını hizmete açan Muratpaşa, Namık Kemal İlkokulu Spor Salonu 22 Kasım Salı törenle hizmete açılacak.
HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ
Açılışı gerçekleştirilecek Namık Kemal İlkokulu Spor Salonu Muratpaşa Belediyesi’nin özkaynak düzeni içinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce yapıldı. 755 metrekare alan üzerine kurulu salon içinde 2 soyunma odası, tuvalet, duş, lavabo, engelli tuvaleti, malzeme odası ve antrenör toplantı odası yer alıyor.
7 SPOR TESİSİ
Belediye Başkanı Ümit Uysal, açılışı yapılacak Namık Kemal İlkokulu Spor Salonu’yla Muratpaşa’da 7 spor salonunu tamamladıklarını söyledi. Okul bahçelerinde 4 spor salonu, Recep Gürbüz Güreş Eğitim Merkezi, tamamlanan Süleyman Erol Yüzme Havuzu ve Teneffüs Park içinde bulunan Antalya’nın ilk doğal buz pateni pistiyle Antalya’ya farklı branşta spor yapma olanağı sunduklarını belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:
“Bu çalışmalarımız, özellikle sporun 56 mahallemize yayılması, Muratpaşa’da ayrımsız herkesin spor yapma olanağına kavuşması için oluşturmaya çalıştığımız ve standart haline gelen çalışmalarımızdan bir tanesi. Sağlıklı bir yaşam için sporun kitleselleştirilmesini istiyoruz. Amacımız Muratpaşa’nın tüm mahallerinde çocuklarımızın ve komşularımızın sağlıklı ortamlarda spor yapmalarına olanak tanıyan alanlar yaratmak.”
namik-kemal-spor-salonu-2

namik-kemal-spor-salonu-3

namik-kemal-spor-salonu-4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir