Liman ve Öğretmeneveleri’ne modern semt pazarı..

Konyaaltı Belediyesi, eskiyen çatısı nedeniyle tehlike oluşturan Liman Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nda yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Konyaaltı Belediyesi, modern kent yapısının bir parçası haline gelen kapalı semt pazarı sayısını artırıyor. İlçe genelinde 5 kapalı semt pazarı inşa eden Konyaaltı Belediyesi, 6’ncısı için proje çalışmalarını tamamladı. Konyaaltı Belediyesi, bununla birlikte eskiyen çatısı nedeniyle tehlike oluşturan Liman Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nda yenileme çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor.
4 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Liman Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nda çelik konstrüksiyon çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, zabıta hizmet binası, duyurular için özel ses sistemi, pazarcı esnafının ve de alışveriş yapan vatandaşın güvenliği için kamera sistemi, tuvalet ve çay ocağı ile Liman Kapalı Semt Pazarı’nın son derece modern bir yapıya kavuşturulacağını söyledi.
Her şeyiyle baştan inşa edilen pazar yerinin 1,5 milyon liraya mal olacağını ifade eden Başkan Böcek, pazarcı esnafı ve bölge halkına şimdiden hayırlı olması dileklerinde bulundu. Bununla birlikte bu ay sonunda Öğretmeneveleri Mahallesi Kapalı Semt Pazarı inşaat çalışmalarına da başlayacaklarını belirten Başkan Böcek, bu projenin de 3 ay gibi kısa bir süre içinde tamamlanıp hizmete açılacağını kaydetti.
dsc_2716

dsc_2720

dsc_2725

dsc_2728

dsc_2738

dsc_2741

dsc_2750

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir