Köy okullarına da bilgisayar sınıfı

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, ilçenin en uzak yerleşim yerlerinden Kızıllı Ortaokulu’na bilişim sınıfı açılışında, eğitime olan desteklerin devam edeceğini vurguladı.

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, köyden mahalleye dönüşen ilçenin en uzak yerleşim yerlerinden Kızıllı Mahallesindeki Kızıllı Ortaokulu’na söz verdiği bilişim sınıfının açılışını yaptı.

Meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve bürokratları ile Kepez Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural’ın katıldığı açılış töreninde, hayır duaların okunmasının ardından açılış kurdelesi kesildi. Açılış konuşmalarında Kızıllı Mahalle Muhtarı Arif Uğurlu, Kepez Belediyesi ekibine teşekkürlerini sunarken, okul müdürü İsmail İşbilirler, Tütüncü’nün kendilerine verdikleri sözü hemen yerine getirmesiyle mutlu olduklarını ifade etti.

En büyük destek çocuklara

Göreve geldiklerinden bu yana geçen son 8 yıllık sürede en büyük yatırımı çocuklara ve gençlere yaptıklarını hatırlatan Başkan Tütüncü, en büyük desteği okumaya ve öğrenmeye, bilime ve bilişime verdiklerini söyledi. Bir toplumun eğitim ile kalkınacağının altını çizen Tütüncü, “Bir toplum bilim ile fen ile ileriye gider. Eğitilen nesilleri vatana ve millete faydalı birer birey haline getirebilmek amacımız. Tüm çocukları kendi çocuklarımız gibi görerek, onlara gereken desteği sağlama arayışında olmalıyız.” diye konuştu.

Ülke eğitim ile kalkınır

Eğitmen ordusuyla Türkiye’nin geleceğini inşa etmenin mutluğu içinde olduklarını vurgulan Tütüncü, bunun yapılabildiği sürece, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyabileceğimize işaret etti. Aksi takdirde hep tekrar eden, bugün yapılanların yarın bozulmasından kendimizi kurtaramayacağımızı belirten Tütüncü, “Modern dünyanın bize sunduğu fen çok önemli. Eğitimcilerimizin yanında böyle çağdaş bakış açısıyla, onların emrindeyiz. Bu çalışmalara destek vermek bizi en mutlu eden hizmetlerimizin başında geliyor.” şeklinde konuştu.

Hamza Taş Bulvarı tamamlanıyor

Bundan 20 gün önce bu mahallede semt spor sahası açılışı yaptıklarını hatırlatan Tütüncü, hafta başında aynı tesisi komşu mahalle Odabaşı’na kazandırdıklarını söyledi. Mahalleye dönüşen bu bozuk köy yollarını, Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle sıcak asfalt ile kapladıklarını belirten Tütüncü, uzak mahalleleri ilçeye bağlayan Hamza Taş Bulvarı’nı da tamamlamak üzere olduklarını duyurdu. Büyükşehirlerde bile bu milyonlarca liraya mal olan otoban genişliğindeki bu yol yatırımını yapmaktan geri durmadıklarını belirten Tütüncü, bu şekilde uzak mahallelerin değerini arttırmayı amaçladıklarını söyledi.

Açılışlar peş peşe

Görevde kaldıkları 8 yılda başta imardan eğitime, sanattan spora, kültürden sosyal hayata kadar çeşitli alanlarda yatırımlar yaptıklarını hatırlatan Tütüncü, dur durak bilmeden çalıştıkça da sürekli yeni hizmet yatırımları açılışları yaptıklarını söyledi. Yılın son hizmet yatırımı olarak da Yenidoğan Mahallesinde Muhtarlar Hizmet Birimi Evi’ni hizmete alacaklarını ilan eden Tütüncü, 2017 yılında da temel atma ve açılışlar yapmaya devam edeceklerini müjdeledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir