Konyaaltı’nda okul bahçesinde kar heyecanı..

Bir çoğumuz kullanmışızdır; “Çocukluğumda yada gençliğimde Antalya’ya kar yağmıştı” sözünü. Konyaaltı Belediyesi, güzel bir anı olarak yer alan bu durumu, bu günün çocuklarına yaşatacak bir çalışmaya imza attı.
Konyaaltı’nın bir çok yayla mahallesine uzun yıllar sonunda kar yağdı. Bir çok Antalyalı kar’ın olduğu noktalara giderek bu anı eğlenceye dönüştürdü. Ancak ne var ki çok kimsenin kar’ın olduğu bölgeye gitme imkanı olmuyor. Onların başında elbette ki öğrenciler geliyor. Bu durumu terse çevirmek isteyen Konyaaltı Belediyesi, kar’ın olduğu bölgeye gidemeyen öğrenciler için okul bahçesine kamyonlarla kar getirdi. Z. Marsel- Z. Denizhan Öner İlkokulu öğrencileri de Konyaaltı Belediyesi’nin kamyonla getirdiği kar ile okul bahçelerinde ilk kez karlı tanıştı.
Kamyonların kar’ı dökmesiyle birlikte öğrenciler kartopu savaşı için çoktan yerlerini aldılar. Öğrencilerin bu kar heyecanına öğretmenler de eşlik etti. Öğretmen ve öğrenciler, birbirleriyle kartopu oynayarak gönüllerince eğlendiler.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu yıl Konyaaltı’nın yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı olduğunu söyledi. Başkan Muhittin Böcek, okullardan zaman zaman kar getirilmesiyle ilgili talepler aldıklarına değinerek, “Geyikbayırı ve Saklıkent Mahalleleri’nden kar getirerek öğrencileri sevindirmek istedik. Hafta sonları Antalyamızdan birçok vatandaşımız kar görmek için Saklıkent’e gidiyor. Bizde okulları nedeniyle kar’ın olduğu bölgeye gitme fırsatı bulamayan öğrencilerimize sürpriz yapmak istedik. Onların mutluluğu bizler için her şeyin başında gelir. ” dedi.
Öğrencilerde, çok mutlu olduklarını belirterek, “İlk kez okul bahçemizde kartopu oynuyoruz. Yakın zamanda kar görmemiştik. Konyaaltı Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyoruz. Çok eğlendik” diyerek duygularını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir