Kepez’in yıldızları yetenek taraması başladı

Kepez Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Kepez’in Yıldızları Yetenek Taraması” start aldı.

Kepez Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Kepez’in Yıldızları Spor ve Eğitim Projesi yani Kepez’in Yıldızları Yetenek Taramalarının bu yıl üçüncüsü düzenleniyor.

Kepez’de bulunan 55 ilk ve ortaokul da yapılması planlanan Kepez’in Yıldızları Yetenek Taramaları, yaklaşık olarak iki buçuk ayda tamamlanacak. Bu süre zarfında Kepez İlçesinde bulunan ilk ve ortaokullarda öğrenim gören 37 bin 031 öğrenciyi kapsayacak olan taramaların ardından kulüp bünyesinde eğitime tabi tutulacak genç yetenekler, kulüp alt yapı takımlarında oynama imkânı bulacak.

Ödüllü proje

Kepez Belediyesi’nin organize ettiği ve Türkiye Futbol Federasyon’un (TFF) model programına dahil ettiği “Kepez’in Yıldızları Spor ve Eğitim Projesi” geçtiğimiz yıl Ak Parti Yerel Yönetimler Sempozyumu “Gençlik” temalı yarışmada özel jüri ödülünü almıştı. Kepez Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeye diğer belediyelerden de ilgi ve destek geldi.

Genç yetenekler keşfedilecek

Kepez’li gençlerin spora olan ilgilerini arttırmayı amaçlayan yetenek taraması bu yıl yeniden start alarak genç yeteneklerini aramaya başladı. Proje kapsamında birçok keşfedilmemiş yetenek spora kazandırılıyor. Kepez’in Yıldızları Yetenek Taraması kapsamında; futbol, basketbol ve voleybol branşlarıyla toplamda 71 bin 553 erkek-kız öğrenci taramalara tabii tutularak spora kazandırılması hedefleniyor.

Genç yeteneklere özel 3 kulüp

Kepez’in Yıldızları Yetenek Taramaları kapsamında keşfedilen genç yeteneklere özel 3 kulüp daha kuruldu. Kulüplerin kurulma sebebini aktaran Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, “Geçtiğimiz yıllarda yetenek taramaları kapsamında yaptığımız çalışmalarda, yüzlerce genç yeteneği kulübümüz alt yapısına kazandırdık. Fakat her yeteneği yaş kategorilerinde müsabakalara çıkaramadığımız için bu yıl 3 kulüp daha kurarak her bireyimizi müsabakalarda oynatma olanağı sağladık. “dedi.

Bu kapsamda Kepez Gençlik Spor, Kepez Dokuma Spor ve Kepez Poplin Spor Kulüpleri açılarak genç yetenekler yaş kategorilerinde oynama imkanı buluyor.
kepezin-yildizlari-yetenek-taramasi-basladi_2

kepezin-yildizlari-yetenek-taramasi-basladi_3

kepezin-yildizlari-yetenek-taramasi-basladi_4

kepezin-yildizlari-yetenek-taramasi-basladi_5

kepezin-yildizlari-yetenek-taramasi-basladi_6

kepezin-yildizlari-yetenek-taramasi-basladi_7

kepezin-yildizlari-yetenek-taramasi-basladi_8

kepezin-yildizlari-yetenek-taramasi-basladi_9

kepezin-yildizlari-yetenek-taramasi-basladi_10

kepezin-yildizlari-yetenek-taramasi-basladi_11

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir