Kepez’in turizm projelerini anlatıyoruz

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’ya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ve heyetine ev sahipliği yaparak Kepez’de hayata geçen dev projeleri gezdirdi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kardeş vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nu ağırladı. Programları için Antalya’ya gelen Bakan ve heyetini, Başkan Tütüncü ve ekibi karşılayarak Antalya’nın yükselen değeri olan Kepez ilçesinde kısa bir şehir gezintisi yaptırdı. Kepez Belediyesi’nin hayata geçirdiği dev projelerden Kepezpark Varsak’ta başlayan turda Antalya’nın ilkleri olan Masal Parkı, Adnan Menderes Tam Olimpik Yüzme Havuzu ve Varsak Sinema Salonları, Bakan Ataoğlu ve ekibinden büyük beğeni topladı. Projeleri inceleyen Ataoğlu, bazı noktalarda Kıbrıs’ta benzerini uygulamak için diplomatlarına notlar aldırdı.

Kepezpark Varsak’ın ardından devam eden tur, yine Kepez Belediyesi’nin Antalya’ya kazandırdığı önemli bir değer olan Antalya Kepez Macera Ormanı’nda devam etti. At biniciliği alanını, restaurantı, seyir alanını ve oyun parkurlarını gezen heyet, şehrin merkezinde yer alan dev tesisi hayranlıkla izledi. Başkan Tütüncü rehberliğindeki turda yapım, inşa, bütçe gibi konularda bilgi edinen heyet, hayata geçen projelerin şehre cazibe kazandıracak nitelikte olduğunu ifade etti.

Macera Ormanı’nın ardından, yapımı büyük aşamada tamamlanmış olan ve hizmete açılan bir başka tesis olan Kepez Park Orman’ı ziyaret eden heyet, yeni yatırımın öne çıkan iki önemli noktası olan go card ve dağ kızağını deneyimleyerek heyecanlı dakikalar geçirdi. Başkan Tütüncü ile Antalya’nın ilklerini deneyimleyen Bakan, projenin çok fonksiyonlu oluşunun her bir detayın ayrı ayrı düşünülmüş olmasının ekip çalışmasıyla mümkün olduğunu söyleyerek Tütüncü’yü kutladı.

Son durağı, Kepez Belediyesi’nin en büyük yatırımı olan Mimar Sinan Kongre Merkezi olan turda, 29 bin metre kare alana sahip tesis Bakan Ataoğlu ve heyetini büyüledi. Tesisin mimarı bir sanat eseri olduğunu ifade eden Ataoğlu, genç Başkan Tütüncü’yü tebrik etti. Kıbrıs’ta yeni yatırımlar için Tütüncü’den ilham alacaklarını sözlerine ekleyen Ataoğlu, her projenin ayrı ayrı dev birer yatırım olduğunu ve şehre turistik katkısının da oldukça fazla olacağını belirtti. Başkan Hakan Tütüncü, Bakan Ataoğlu ve ekibini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyleyerek örnekleme konusunda ilham olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kepez’in tüm yatırımlarını bir günde gezmenin mümkün olmadığını ifade eden Tütüncü, başarısının sırrını soran Ataoğlu ve heyetine, gece gündüz ekip çalışmasıyla büyük emekler vererek çalışmanın ve yoğun bir gayretin neticesinde ortaya iyi işler çıktığını söyleyerek, tecrübe paylaşımı konusunda her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

kepezin-turizm-projelerini-anlatiyoruz_2

kepezin-turizm-projelerini-anlatiyoruz_3

kepezin-turizm-projelerini-anlatiyoruz_4

kepezin-turizm-projelerini-anlatiyoruz_5

kepezin-turizm-projelerini-anlatiyoruz_6

kepezin-turizm-projelerini-anlatiyoruz_7

kepezin-turizm-projelerini-anlatiyoruz_8

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir