Kepez’e ‘Ajax’ modeli

Yetenek taramasıyla binlerce çocuğu sporla buluşturan Kepez Belediyesi, geleceğin yıldızlarını ‘Ajax alt yapı modeli’ ile yetiştirecek.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeyi sporun merkezi yapma hedefine yönelik bir projesinin daha hazırlıklarına başladı. Başkan Tütüncü, Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)’nu kabulünde, futbol alt yapısıyla ilgili hazırladıkları önemli bir projeyi açıkladı.
Tütüncü, futbolda büyük yıldızlar yetiştiren Ajax alt yapı modeli benzeri bir tesisi yapmaya hazırlandıklarını söyledi.
Proje çalışması başladı

Tütüncü, birden fazla sahanın olacağı çok amaçlı tesisin hem amatör futbola hem de belediye kulüp takımlarına hizmet vereceğini kaydetti. Tütüncü, amatör futbol kulüplerinin antrenman sahası ihtiyacına da cevap verecek olan tesisin proje hazırlığı ve yer arayışı çalışmasının devam ettiğini söyledi. Çocukların ve gençlerin spor yapmasına özel bir önem verdiklerine işaret eden Başkan Hakan Tütüncü, “Belediyemizin spor kulübüyle beraber çocuklarımızın ve gençlerimizin sporla buluşması için okullara yönelik yetenek taraması gibi özel çalışmalar yaptık, yapıyoruz. Futbolda alt yapı tesisleşmesinde büyük yıldızlar yetiştiren Ajax alt Yapı modelini örnek alıyoruz. Bu modelle yapmayı planladığımız alt yapı tesisinde geleceğin yıldızlarını yetiştireceğiz.” ifadesini kullandı.
Tütüncü, proje için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nun Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde incelemede bulunacaklarını da sözlerine ekledi.
Kepez’e 3 futbol takımı

Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Bulut da amatör spora ve tesisleşmeye verdiği önemden dolayı Tütüncü’ye teşekkür etti.
Federasyon olarak amatör futbol takımlarına malzeme yardımı yaptıklarını belirten Bulut, Kepez Belediyespor Kulübü bünyesinde Kepez Dokuma, Kepez Poplin ve Kepez Gençlik isimlerinde 3 futbol takımının kurulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Tütüncü dönemi spor tesisleri

Başkan Hakan Tütüncü, spor ilçesi yapmayı hedeflediği Kepez’de, 4 ayrı bölgede spor salonu, 5 mahallede sentetik çim futbol sahası ile basketbol, voleybol sahaları, kapalı tam olimpik yüzme yavuzu ve açık yüzme havuzu yatırımlarını gerçekleştirmişti.
Yine Kepez Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ilçeye sentetik çim futbol sahası ile 4 adet antrenman salonunun bulunduğu çok amaçlı spor salon da ilçeye kazandırılmıştı.
kepeze-ajax-modeli_2

kepeze-ajax-modeli_3

kepeze-ajax-modeli_4

kepeze-ajax-modeli_5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir