Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER
Reklam

Kepez’den aşure ikramı

Kepez Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Cuma sonrası cami önünde 1000 kişilik aşure dağıttı. Aşure ikramı, Yeşiltepe Mahallesi’ndeki Süleymaniye Camii’nin bahçesinde gerçekleşti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram etti. Açıklamasında Antalyalıların ve İslam âleminin Muharrem ayını kutlayan Başkan Hakan Tütüncü, “Aşure Günü, Muharrem’in 10. günüdür. Aşure Günü’nün Allah katında ayrı bir […]

Kepez’den aşure ikramı
23 Ekim 2016 - 11:26 'de eklendi.

Kepez Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Cuma sonrası cami önünde 1000 kişilik aşure dağıttı.
Aşure ikramı, Yeşiltepe Mahallesi’ndeki Süleymaniye Camii’nin bahçesinde gerçekleşti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram etti.
Açıklamasında Antalyalıların ve İslam âleminin Muharrem ayını kutlayan Başkan Hakan Tütüncü, “Aşure Günü, Muharrem’in 10. günüdür. Aşure Günü’nün Allah katında ayrı bir yeri ve değeri vardır. Bu önemli günde Cenâb-ı Hak, peygamberlerine çeşit çeşit nimet ve ikramlarda bulunmuş ve bu günün kutsiyetine değer atfetmiştir. Bugüne Aşure denmesinin sebebi, Muharrem ayının onuncu gününe denk geldiği içindir. Cenâb-ı Hakk’ın bu günde bol ikramı vardır. Çok bereketli bir aydayız. İnşallah bu ayın feyzinden ve bereketinden hepimiz faydalanırız. Biz de Kepez Belediyesi olarak bu bereketli ayda aşure ikram ettik. Bu bereket ayının hayır getirmesini temenni ediyorum.” ifadesini kullandı.
“Hep can cana olacağız”

Başkan Hakan Tütüncü, Peygamber Efendimiz (SAV)’in torunu Hz. Hüseyin’in Muharrem’in 10. günü (Aşura Günü) şehit edildiğine işaret ederek, şunları söyledi: “Muharrem ayı, yüreğimizin dağlandığı, gözyaşının sel olduğu bir vakti işaret ediyor. O vakit, İmam Hüseyin’in ve Kerbela şehitlerimizin Rabbine yürüdüğü, hiç unutamayacağımız o acının, Kerbela hadisesinin adıdır:
Kardeşliğimizi büyüttükçe, birbirimizle ilişkimizi güçlendirdikçe, birbirimizi Allah için sevmeye devam ettikçe, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ettikçe, toplumsal yapımızı kuvvetlendirmeye dönük çok önemli bir adımı da atmış olacağız. Biz, hep yan yana olacağız. Biz, hep can cana olacağız. Gönlümüz birdir. Rabbimiz birdir. Duamız birdir. Kitabımız birdir. Birbirimize daha sıkı sarıldıkça, birbirimize gönül verdikçe, her şey çok daha güzel olacak”
kepezden-asure-ikrami_2

kepezden-asure-ikrami_3

kepezden-asure-ikrami_4

kepezden-asure-ikrami_5

kepezden-asure-ikrami_6

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER