Kepez’de görkemli spor okulu açıldı

Kepez Belediyesi öğrencilere spor yaptırmak için gece gündüz hizmet üretmeye devam ediyor. 12 ay boyunca kesintisiz spor eğitiminin verildiği Antalya’nın en büyük spor okulu olan Kepez Belediyesi Spor Okulları düzenlenen görkemli törenle kış sezonunu açtı.
Kepez Belediyesi çocukları spordan uzaklaştırmamak adına 12 ay boyunca kesintisiz spor eğitimi vermeye devam ediyor. Sağlıklı bireyler ve sporcu ahlakı almış yeni nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Kepez Belediyesi kış spor okullarında da binlerce öğrenciye eğitim verecek. Modern tesislerde spor yapma imkânı bulan öğrenciler yaklaşık 8 ay boyunca eğitim alacak.
Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Kepez Belediyesi Spor Okulları sezon açılış törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcıları Mustafa Özsoy, Fatih Özaslan, Kepez Belediye Meclis Üyeleri, Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, Ak Parti Kepez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, muhtarlar ile spor okulu öğrencileri ve aileleri katıldı.

”Kış sezonunun açılışını yapıyoruz”
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, törende yaptığı konuşma da Kepez’de 12 ay kesintisiz spor yapma imkânı olduğunu vurguladı. Başkan Tütüncü, “ Yaz Spor Okullarımız bambaşka bir heyecanla yaz boyunca sizlere hizmet verdi. Yaz dönemini kapattık. Hemen ardından kış sezonunu açılışını gerçekleştiriyoruz. Dj Ersin’in biraz önce söylediği gibi “Türkiye’nin 4 bir tarafını geziyorum. Spor okullarının kapanışı yapılıyor. Ama Kepez’de halen açılışlar yapılıyor .” dedi. Evet, bazıları kapanış törenleri yaparken bizler 12 ay boyunca kesintisiz spor yaptıran bir ilçe olma yolunda ilerliyoruz. Diye konuştu.
9 ayrı branşta sizlerin emrindeyiz diyerek sözlerine devam eden Tütüncü, “ Bu eğitim öğretim döneminde de futbol, basketbol ve voleybolda yetenek taramalarımız devam edecek. Burada yetenekli öğrencilerimizi tespit edip onlara özel eğitim imkânları sunacağız. Biz spor ilçesi olma yolunda azimle ilerlerken, başarılarda bizimle birlikte olacak.” dedi.
Etüt merkezlerimizle çocuklarımızın yanındayız
Okulların açılması ile birlikte yeni eğitim öğretim yılının başladığını ifade eden Başkan Tütüncü, “Çocuklarımızın başarıları içinde ayrıca çalışıyoruz. Gerek etüt merkezlerimizde, gerek ücretsiz üniversite hazırlık kurslarımızda gençlerimiz ve çocuklarımızın hep yanında olduk, yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Biz milletini, devletini seven gençler yetiştiriyoruz
Başkan Tütüncü, konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimine de değindi. Tütüncü, “15 Temmuz gecesi ülkemiz karanlık bir geceyi yaşadı. Birileri ülkemizi işgal etmeye ve bölmeye çalıştı. Ezanlarımızı susturmaya, ay yıldızlı al bayrağımız gönderden indirmeye çalıştılar. İşte o hain gecenin ardından biz baktık ve gördük ki hainler hain yetiştiriyor. Bizler ise milletini ve devletini seven bireyler yetiştiriyoruz. Ülkemiz yarınlara çok daha güçlü bir şekilde yürüyecek. Bunu yapabilecek her türlü gücümüz var.” dedi.
Açılış töreninin ardından düzenlenen çekiliş etkinliğinde 10 bisiklet, 10 futbol, 10 basketbol ve 10 voleybol topu ile 15 eşofman takımı, 15 ayakkabı ve 15 kapşonlu t-şhirt şanslı öğrencilere takdim edildi.
kepezde-gorkemli-spor-okulu-acildi_2

kepezde-gorkemli-spor-okulu-acildi_3

kepezde-gorkemli-spor-okulu-acildi_4

kepezde-gorkemli-spor-okulu-acildi_5

kepezde-gorkemli-spor-okulu-acildi_6

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir