Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER

Kepez’de gençlerin geleceği ön planda

Kepez Belediyesi, sunduğu ödüllü projelerle gençlerin yaşam kalitesini arttırırken, ufuklarını genişletip, sosyal nitelikli bireyler olmaları için gerekli alt yapıyı sunuyor. Kepez Belediyesi, sokağın zararlı alışkanlıklarından uzaklaştırdığı geleceğin büyüklerini eğitimle, müzikle, kültür sanatla ve spor donanımlı bireyler olmaları için geleceğe hazırlıyor. Sosyal belediye Kepez, uygulamaya koyduğu birçok projeyle gençleri ilgi alanları doğrultusunda yönlendirirken, ufuklarını genişletip, sosyal […]

Kepez’de gençlerin geleceği ön planda
26 Eylül 2016 - 11:42 'de eklendi.

Kepez Belediyesi, sunduğu ödüllü projelerle gençlerin yaşam kalitesini arttırırken, ufuklarını genişletip, sosyal nitelikli bireyler olmaları için gerekli alt yapıyı sunuyor.

Kepez Belediyesi, sokağın zararlı alışkanlıklarından uzaklaştırdığı geleceğin büyüklerini eğitimle, müzikle, kültür sanatla ve spor donanımlı bireyler olmaları için geleceğe hazırlıyor. Sosyal belediye Kepez, uygulamaya koyduğu birçok projeyle gençleri ilgi alanları doğrultusunda yönlendirirken, ufuklarını genişletip, sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlıyor.

Projelerde genç nesil ön planda

Kepez Belediyesi, her alanda aşama kaydettiği hizmetlerinde çocukları ve gençleri ön planda tutuyor. Donanımlı bir yeni nesil için gerekli alt yapıyı sağlamak için ardı ardına yeni projeler üreten belediye yönetimi, gençlerin kalbini kazanmayı amaç olarak benimseyerek yoğun mesai harcıyor. Öğrencilerin dersleri bilgi evleri ve etüt merkezleri ile pekiştiriliyor. Çok kapsamlı kütüphaneler ile gençlere okuma alışkanlığı kazandırılıyor.

Spor Okullarında 3 bin öğrenci

Kepez Belediyesi’nin çeşitli nedenlerle sünnet olamamış çocuklar için organize ettiği ve geleneksel Sünnet Töreni ile yüzlerce çocuk erkekliğe ilk adımını atarken, hız tutkunu gençler için güvenli bir ortamda otomobil slalom yarışları düzenleniyor. Yaz döneminde ücretsiz olarak açılan spor okullarında 3 bine yakın öğrenci faydalanırken, Kepez Belediyesi ve Antalya Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile trafik kuralları konusunda çocukları bilinçlendirmek amacıyla başlatılan eğitim projesinde binlerce çocuk trafikte daha güvenli hale geliyor. Kepez Belediyesi tarafından, Kepez Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile de Türkiye’de ilk kez kurulan Çocuk Meclisi ile çocuklar ilçe yönetiminde söz sahibi oluyor. Müzik Okulları projesi ile sokağın kötü alışkanlıklarından uzak tutulan pırıl pırıl gençler, her türlü imkan sağlanarak geleceğin müzisyenleri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

“Gençler en büyük dinamiğimizdir”

Daha bir çok proje, eğitim, kültür, sanat, spor ve müzikle büyüyen bir neslin hizmetine sunuluyor. Toplumun gençlere ve onların fikirlerine ihtiyacı olduğunu, ancak bu şekilde daha ileriye gidilebileceğini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Gençler, en büyük dinamiğimizdir. Bizlerin, yaptığımız yatırımlarla gençleri teşvik etmemiz gerekiyor. Kepez Belediyesi olarak gençleri geleceğimiz olarak görüyoruz ve onların doğru ortamlarda doğru şekillerde kendilerini geliştirmesi için gece gündüz mesai harcıyoruz.” dedi.
kepezde-genclerin-gelecegi-on-planda_2

kepezde-genclerin-gelecegi-on-planda_3

kepezde-genclerin-gelecegi-on-planda_4

kepezde-genclerin-gelecegi-on-planda_5

kepezde-genclerin-gelecegi-on-planda_6

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER