Kepez’de engeller bir kez daha kalkıyor

Kepez Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmete sunduğu projelerden biri olan Engelimiz Engelimizdir projesi yeni dönemde de engelleri kaldırmaya devam ediyor.

Engellerin ortadan kalktığı, yeni dostluk köprülerinin kurulduğu sosyal sorumluluk projesi olan Engeliniz Engelimizdir, Kepez Belediyesi tarafından yeni eğitim öğretim döneminde kaldığı yerden devam ediyor.

Belli aralıklarla düzenlenen programlarda 20 engelli ve 20 engelsiz öğrenci katılıyor. Birbirleriyle eşleştirilen öğrenciler, yeni dostluk köprüleri kurarak paylaşımda bulunuyor. Belediye personeli ve öğretmenleri eşliğinde yola çıkarak şehrin belli noktalarını birlikte gezen öğrenciler, engelsiz dostluklar kurarak keyifli bir gün geçiriyor.

Empati yeteneği gelişirken, engelli öğrencilerin yeni dostlar edindiği projede her kesimden öğrenci bir araya gelerek engelleri ortadan kaldırıyor. Daha çok öğrencinin yararlanması amacıyla yaygın hale gelen uygulamada engelli öğrencilerle, arkadaşları arasındaki tüm engeller ortadan kalkıyor. 20 engelli 20 engelsiz öğrenciyle gerçekleşen gezilerde, engelsiz öğrencilerin sağduyuları gelişirken, engelli öğrencilerin özgüveni yükseltiliyor. Kepez’in örnek projelerinden biri olan Engeliniz Engelimizdir, yeni eğitim öğretim yılında yüzlerce öğrenciye sosyalleşme ve yeni dostluklar kurma imkanı sunuyor. Kepez Belediyesi’nin klasikleşen örnek projelerinden biri olan hizmet, okulların açılması ile başlayarak Haziran ayı sonuna kadar devam edecek.

Yarının Türkiye’sinin geleceğinin çocuklar ve gençler olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Engelli kardeşlerimizin hayatta karşılaştıkları zorlukları iyi görmeliyiz. Gelecekte sorumluluk noktasında geldiklerinde, bu çocuklarımızın hayatında engelli arkadaşları bir iz bırakmış olacak. Ve her zaman onlarla ilgilenecekler. Bu projemiz diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmalı. Belediye olarak, engellileri daha da çok sosyalleştireceğimiz bir ortam hazırlamak istiyoruz.” sözleriyle projenin önemine dikkat çekti.

kepezde-engeller-bir-kez-daha-kalkiyor_2

kepezde-engeller-bir-kez-daha-kalkiyor_3

kepezde-engeller-bir-kez-daha-kalkiyor_4

kepezde-engeller-bir-kez-daha-kalkiyor_5

kepezde-engeller-bir-kez-daha-kalkiyor_6

kepezde-engeller-bir-kez-daha-kalkiyor_7

kepezde-engeller-bir-kez-daha-kalkiyor_8

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir