Kepez eğitim şehri oldu

Döneminde 70 okulu ilçesine kazandıran Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, bir hayırseverin yaptırdığı anaokulu açılışında, ilçeyi bir eğitim şehri yaptıklarını söyledi.

Göreve gediğinden bu yana 70 okulun yapımında başrol oynayan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, bir hayırseverin yaptırdığı anaokulu açılışında, ilçesini bir eğitim, gençlik ve spor merkezi olması yönünde çalışacaklarını vurgulayan bir konuşma yaptı. Santral Mahallesi’ndeki Mimar Sinan İlkokulu Hatice- Salih Aksoy Anasınıfları ve Konferans Salonu açılışına, Başkan Tütüncü, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İlçe Müdürü Hüdai Vural, muhtarlar ile belediye bürokratları katıldı.

Çocuklar gösteri sundu

Bu okulun öğrencilerinden müteahhit işadamı Harun Aksoy tarafından yaptırılan 4 derslikli anaokulu açılışında, öğrenciler judo ve halk dansları gösterisi sundu. Duaların okunması ve açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, protokole öğrencilerin elleriyle yaptığı Türk Bayrağı hediye edildi.

Okul öncesi çok önemli

Açılış konuşmalarında hayırsever Aksoy, büyüdüğü mahalle sakinlerine hediye ettiği anaokulu ile konferans salonu binasına anne ve babasının ismini vermeyi uygun gördüğünü söyledi. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürü Arslan, öğrencileri gelecek yıl ikili eğitimden kurtarmak için yeni tesislerin oluşumuna yoğunlaştıklarını söyledi. Okul öncesi eğitimin temel eğitimin en önemli basamağı olduğuna dikkat çeken Arslan, böylelikle çocukların ilkokula daha iyi başlayarak uluslararası seviyeye ulaşabileceklerini söyledi.

Santral gecekonduluktan çıktı

Son konuşmayı yapan Başkan Tütüncü, belediyesinin Kepez’in değişimine ve gelişimine çok özel katkılar sunduğunu hatırlattı. Geçmişte birçok imkanlardan mahrum kalmış bir gecekondu mahallesi olan Santral Mahallesi’nin sorunlarını öncelikle 2B gibi mülkiyet problemlerini aşarak giderdiklerini belirten Tütüncü, şu an güzel bir yaşam konforu sağlandığını söyledi.

Sorunları birlikte çözdük

Yeni imkanlar oluşunca geçmişin imkansızlıklarla boğuşulduğu günlerin çabuk unutulduğunu dile getiren Tütüncü, “Ama nereden nereye geldiğimize de bakmamız lazım. 2B sorununu aşmak için Ankara yollarını birlikte arşınladık. Bölge sorunlarını kapı kapı dolaşarak anlatan bizdik. Geldiğimiz noktada güzel bir mahalleye doğru değiştiğini görüyoruz. Yeni okullar, kültür ve spor yatırımları birbiri ardınca kazandırıldı. Bu spor salonu hem okulun, hem de mahallenin ihtiyacını karşıladı. Karşıdaki etüt merkezinde 5, 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine milli eğitim ile birlikte güzel bir eğitim imkanı sunuyoruz.” diye konuştu.

Yatırımları hep birlikte istedik

Bir yandan da eğitimin kalitesini arttırıcı bir takım somut olmayan sosyal projeleri de geliştirdiklerinin altını çizen Tütüncü, şöyle konuştu; “Kepez iyi bir eğitim şehri olsun istemiştik. Vizyonunu bu şekilde yapsın istemiştik. İyi bir eğitim şehri ile birlikte gençlik merkezi olsun, aynı zamanda amatör sporun da merkezi olsun demiştik. 2017 yılı yatırımlarıyla birlikte dönemimizde Kepez’de 70 tane yeni okulun mülkiyet sorununu çözerek kazandırdık. Kepez’in en büyük yatırımları bu dönemde yapılıyorsa, bunda hükümetimizin, bakanlıklarımızın, yerel bürokrasimizin destekleri ve sizlerin talepleri doğrultusunda gerçekleşiyor.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir