Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER
Reklam

HEMŞERİ DERNEKLERİNDEN TERÖRE KARŞI ORTAK BİLDİRİ

Muratpaşa Belediyesi’yle birlikte bu yıl Yöreler Renkler Festivali’nin 2’ncisinin gerçekleştiren Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu, teröre karşı ortak bildiri yayımladı. 39 hemşeri derneği adına yapılan ortak bildiriyi okuyan Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu Başkanı Deniz Akgün, terörü lanetledi. Akgün’ün okuduğu bildiride şu ifadelere yer verildi; “Anadolu da bin yıldır et ve tırnak misali millet geleneği […]

HEMŞERİ DERNEKLERİNDEN TERÖRE KARŞI ORTAK BİLDİRİ
29 Eylül 2016 - 16:29 'de eklendi.

Muratpaşa Belediyesi’yle birlikte bu yıl Yöreler Renkler Festivali’nin 2’ncisinin gerçekleştiren Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu, teröre karşı ortak bildiri yayımladı. 39 hemşeri derneği adına yapılan ortak bildiriyi okuyan Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu Başkanı Deniz Akgün, terörü lanetledi. Akgün’ün okuduğu bildiride şu ifadelere yer verildi;

“Anadolu da bin yıldır et ve tırnak misali millet geleneği ile Türk, Kürt, Laz ve Çerkezler olarak kardeşçe yaşamaktayız. Sermayeye yön veren emperyalist güçler ülkeleri içte ve dışta birbirine düşürerek; bu kardeşliği bozmak için değişik oyunlar oynadı ve oynamaya devam ediyor. Bu hain saldırılar ülkemiz topraklarında da gerçekleşmekte ve gelen her şehit haberi ile yüreğimiz yanmaktadır.

Ülkemizin barışa kardeşliğe dostluğa ihtiyacı var. Bizi birbirimizden ayırmak isteyen bu karanlık güçlere Türk Milleti olarak geçit vermeyeceğiz. Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Platformu ve sivil toplum örgütleri olarak bu hain saldırıları şiddetle kınıyoruz. Hangi sıfatta ve adı ne olursa olsun baskıcı kan zulüm ve terör estiren her türlü şiddeti reddediyoruz.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulunun Değerli Üyeleri, ülkemizin siyesi partilerinin Sayın Genel Başkanları ve TBMM’nin Sayın üyelerine terör konusunda gösterdikleri birliktelik ruhu için teşekkür ediyoruz. Her türlü teröre karşı Anadolu Dernekleri olarak tüm desteğimizle arkanızdayız.

Bununla birlikte böylesi bir dönemde Anadolu’nun farklı renklerini biraraya getiren Muratpaşa Belediye Başkanımız sayın Ümit Uysal’a da ayrıca çok teşekkür ediyoruz.

Acının ölümün ırkı dili dini mezhebi olamaz. Şehitlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türk Milletimizin başı sağ olsun.”
hemseri-dernekleri-ortak-bildiri-1

hemseri-dernekleri-ortak-bildiri-2

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER