GERİ SAYIM BAŞLADI

Muratpaşa Belediyesi, patentini alarak üretimini kendi tesislerinde gerçekleştirdiği asansörlü yeraltı çöp konteynerlerinin 1970’incisini Şirinyalı Mahallesi’ne yerleştirdi.
Sağlıklı yaşam alanları için yerel yönetimlerde yenilikçi çözümler üreten Muratpaşa Belediyesi, Türk Patent Enstitüsü’nce tescilli yeraltı otomatik çöp konteynerlerinin 1970’incisinin montajını tamamladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü atölyesinde üretilen asansörlü yeraltı çöp konteyneri Şirinyalı Mahallesi’ne monte edildi. Son yapılan montajla Muratpaşa Belediyesi, 44 mahallede 491 noktada çöp konteynerlerini yer altına almış oldu.
Bununla birlikte Ekim ayında ilçe genelinde 2 bin çöp konteynerini yeraltına almayı hedefleyen Muratpaşa Belediyesi, üretimi tamamlanan 34 yeraltı çöp konteynerinin montaj çalışmalarına da devam ediyor.
YERALTI SİSTEMİNİN AVANTAJLARI
Muratpaşa Belediyesi’nin patentine sahip olduğu yeraltı çöp konteyner sistemi bir buzdağını andırıyor. Daha fazla çöp toplama kapasitesine sahip bu sistem sayesinde çöpün taşması gibi sorunlar Muratpaşa’da tarih olurken ayrıca çöpün toplandığı hazne yeraltında kaldığı için görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldırılıyor.
Çöpün yeraltında toplanması özellikle yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu noktalarda da önemli avantajlar da yaratıyor. Yerden sağladığı tasarrufun yanı sıra yaya ve araç geçişlerini kolaylaştırırken site ve okul gibi alanlarda konteynerler sorun olmaktan çıkıyor, çocuklarını güvenle oynayabileceği alanlar yaratıyor.
cop-konteyner-1

cop-konteyner-2

cop-konteyner-3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir