Genişletilen grup yolunda asfalt çalışması başlatıldı

Büyükşehir Belediyesi, çok dar olan Alanya’nın Çakallar- Saburlar ve Karamanlar mahalleleri grup yolunu vatandaşın güvenli ulaşımı için önce genişletti, şimdi de asfaltlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Alanya’da çok dar olması nedeniyle vatandaşların yoğun şikayette bulunduğu Çakallar- Saburlar ve Karamanlar yolunda geçtiğimiz Mart ayında genişletme çalışması başlatmıştı. Genişliği 12 metreye çıkartılan yol, filler malzemesiyle sıkıştırıldıktan sonra asfalt çalışmasına geçildi. Karamanlar tarafından başlatılan çalışma için Büyükşehir Belediyesi Kırsal Alan ekipleri seferber oldu. Çalışmaları Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir ve Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney yerinde inceledi. Alanya Kırsal alan sorumlusu Arif Yeni’den bilgi alan Akdemir ve Güney’e mahalle muhtarları da eşlik etti.
YOLUMUZ ÇOK DARDI
Saburlar Mahallesi Muhtarı Bilal Barcın ve Karamanlar Mahallesi Muhtarı Mustafa Arslan, “Yolumuz çok dardı. Büyükşehir Belediyesi önce yolu genişletti ve alt yapısını yaptı. Şimdi de asfaltlama çalışmalarına başladı. Yöremize bu önemli hizmetleri getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür ediyoruz” dedi.
Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, daha önce iki aracın yan yana geçemediği yolu,
12 metreye çıkardıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın güvenli ve konforlu ulaşımı için başlattığımız asfalt çalışmasını havaların iyi gitmesi halinde en kısa sürede tamamlayacağız” diye konuştu.
cakallar-saburlar-ve-karamanlar-asfalt-1

cakallar-saburlar-ve-karamanlar-asfalt-4

cakallar-saburlar-ve-karamanlar-asfalt-5

cakallar-saburlar-ve-karamanlar-asfalt-6

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir