Eski köylere muhteşem bir eser

Kepez Belediyesi, yeni mahalle olan eski köylere eğitim, sağlık, spor hizmetlerinin bir arada sunulacağı muhteşem bir projeyi yapmaya hazırlanıyor.

Kepez Belediyesi, Bütünşehir Yasası ile mahalle statüsü kazanan köylerine semt spor sahası, muhtar evi, alt ve üst yapı yatırımlarından sonra önemli bir eser daha kazandırıyor. Köylere, sosyal yaşam merkezi yapılıyor.

Merkezde, meslek edindirme kursları, 5 hekimlik aile sağlığı merkezi, etüt merkezi ve bilgi evi olacak. 250 kişi kapasiteli çok amaçlı salonun olacağı tesiste, belediye hizmet noktası (vezne) da bulunacak. Sosyal yaşam merkezi binasının yanında ise sentetik çim futbol sahası ile basketbol ve voleybol sahaları çocuklara hizmet verecek.

İnşası 2017’de

Kepez’in yeni mahalleri olan eski köyleri çağdaş şehircilik hizmetleriyle buluşturmaya devam ettiklerinin altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, sosyal yaşam merkezlerinin proje aşamasını tamamladıklarını söyledi. Bu önemli eseri 2017’nin yatırım programına aldıklarını belirten Tütüncü, tesisi ilk olarak Gaziler ve Duacı mahallelerine inşa edeceklerini belirtti.
eski-koylere-muhtesem-bir-eser_2

eski-koylere-muhtesem-bir-eser_3

eski-koylere-muhtesem-bir-eser_4

eski-koylere-muhtesem-bir-eser_5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir