Doğanca’da son etap da asfaltlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’nın Doğanca Grup Yolu’na dökülecek olan 7 kilometrelik sıcak asfaltın startını verdi. Bu bölümün de asfaltlanmasıyla 29 kilometrelik grup yolundaki çalışmalar tamamlanmış olacak.
Antalya’nın dört bir köşesini ilmek ilmek hizmetle ören Büyükşehir Belediyesi, kırsal alanlarda yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Antalya genelinde 2015 yılında 700 kilometre, 2016 yılında ise şu ana kadar 500 kilometre yolu asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’da da asfaltsız yol bırakmıyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerinin, toplam 29 kilometrelik Doğanca grup yolundaki çalışmaları sürüyor. 2016 yılı başında çalışmalar başlayan ekipler daha önce tarihi taş köprü ile Doğanca Mahallesi arasına 17 kilometre sathi asfalt dökerek vatandaşın en çok şikayette bulunduğu bölgede problemi ortadan kaldırmıştı. Ardından Doğanca Mahallesi ile Gökçesaray Mahallesi arasındaki 5 kilometrelik bölüm tamamlandı. Ekipler şimdi de Hasdere Mahallesi ile Adanda yol ayrımı arasındaki 7 kilometrelik bölümü sıcak asfaltla kaplıyor. Bu çalışma da tamamlandığında Doğanca grup yoluna sıcak ve sathi olmak üzere toplam 29 kilometre asfalt dökülmüş olacak.
BÜYÜKAKÇA: “HİZMETİN TAKİPÇİSİYİZ”
Doğanca grup yolunda devam eden çalışmaları denetleyen Gazipaşa Koordinatörü Ahmet Büyükakça, Gazipaşa’da nerede bir sorun varsa Başkan Türel’in desteğiyle çözümü için çalışmalar yaptıklarını dile getirerek, “Asfalt çalışmalarımızla mevcut yollarımızı tozdan, topraktan kurtarıyoruz. Halkımızdan gelen talepleri en iyi şekilde değerlendirip mevcut sorunlarımızın çözümü için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz. Bu kapsamda yıllardır vatandaşlarımızın dile getirdiği 29 kilometrelik Doğanca grup yolumuzu asfaltlayarak, modernize ettik” ifadelerini kullandı.
doganca-grup-yolu-tamamlaniyor-1

doganca-grup-yolu-tamamlaniyor-2

doganca-grup-yolu-tamamlaniyor-4

doganca-grup-yolu-tamamlaniyor-5

doganca-grup-yolu-tamamlaniyor-6

doganca-grup-yolu-tamamlaniyor-8

doganca-grup-yolu-tamamlaniyor-9

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir