Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü

Bugün hepimizin hayatında önemli bir yeri olan, ailelerimizden sonra bizlerin yetiştirilmesinde en büyük payın sahibi öğretmenlerimizin günü.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün “Milletleri kurtaran yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyerek yücelttiği ve Cumhuriyet için fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmelerini istediği öğretmenlerimizin günü.

Anadolu’nun en ücra köşelerinde, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimize bu vesileyle hürmet ve şükranlarımı iletiyorum.

15 Temmuz’da gerçekleşen hain darbe ve işgal girişimi ile millet olarak uçurumun kenarından döndük. Hainliğin köklerinin ise okullardan, dershanelerden, yurtlardan başladığını maalesef üzülerek gördük. Eğitimin ülkemizin geleceğindeki hayati önemi hep birlikte yaşayarak, bir kez daha idrak ettik.

Türkiye’nin gerçek demokrasiyi yaşaması, muasır medeniyetler düzeyine çıkması, huzur ve refah içinde olması ancak çocuklarımızın, gençlerimizin en iyi şekilde eğitilmesi ile mümkün olacaktır. Gençleri bilgili, ahlaklı, çağdaş, kalkınmış bir ülke olarak geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Bu konuda en büyük görev siz değerli öğretmenlerimize düşmektedir.

Eğitim ve öğretim meselesi yalnızca devletin değil, hepimizin meselesidir. Bu konuda toplumun tüm kesimleri ortak pay sahibidir. İşte bu vesileyle Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya’da eğitimin en büyük destekçisiyiz. Yasaların izin verdiği ölçüde eğitimin her alanına tüm imkanlarımızla katkıda bulunuyoruz. Antalya’nın en büyük eğitim kurumu haline gelen ASMEK’ler de meslek ve beceri kursları açıyor, vatandaşlarımızı meslek sahibi yapıyoruz. Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet merkezlerimizde çocuklarımıza okul öncesi eğitim veriyoruz ve onları geleceğe hazırlıyoruz. AKBEM ile çocuklarımızın derslerine katkıda bulunuyoruz. Engelli Rehabilitasyon Merkezimizde engelli bireylerimizi topluma kazandırıyoruz. Okullar Ligi düzenleyerek öğrencilerimizi spora teşvik ediyor, kaynaştırıyoruz. Okullarımıza spor malzemesi yardımında bulunuyoruz. Okul birincilerini aileleriyle birlikte 5 yıldızlı otele tatile göndererek, başarıya motive ediyoruz. Öksüz, yetim, engelli, şehit ve gazi çocukları ile ailesinden kopmuş öğrencilere maddi destek sağlıyoruz.

Biliyoruz ki eğitimli, bilinçli bir nesil ülkenin en büyük hazinesidir. Ve bu nesli yetiştiren öğretmenlerimiz baş tacıdır.

İşte bu vesileyle başta beni yetiştiren, her zaman minnetle andığım öğretmenlerimin ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, bu kutsal görevi yerine getiren ve gelecek nesillerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi hürmet ve saygıyla selamlıyorum.

Menderes TÜREL
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı
www-haber7alanya-com-alanya-haberleri-haberalanya-alanyahaber-sondakika-haberleri-2016-11-23-12-31-13-901

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir