Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER
Reklam

BAŞKAN UYSAL RUSLARIN FOTOĞRAF SERGİSİNİ AÇTI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Rusya Dostluk ve Kültür Derneği ve Özel Moskova Uluslararası Okulu’nun düzenlediği fotoğraf sergisinin açılışında “Pamfilya ruhuyla bugün de Antalya’mızda farklı kültürlerle bir arada barış içinde yaşamak bir onurdur” dedi. Başkan Uysal, bir alışveriş merkezinde düzenlenen Rusya Dostluk ve Kültür Derneği ve Özel Moskova Uluslararası Okulu’nun fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Ümit […]

BAŞKAN UYSAL RUSLARIN FOTOĞRAF SERGİSİNİ AÇTI
27 Ekim 2016 - 16:21 'de eklendi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Rusya Dostluk ve Kültür Derneği ve Özel Moskova Uluslararası Okulu’nun düzenlediği fotoğraf sergisinin açılışında “Pamfilya ruhuyla bugün de Antalya’mızda farklı kültürlerle bir arada barış içinde yaşamak bir onurdur” dedi.
Başkan Uysal, bir alışveriş merkezinde düzenlenen Rusya Dostluk ve Kültür Derneği ve Özel Moskova Uluslararası Okulu’nun fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Ümit Uysal, burada yaptığı konuşmada “Pamfilya, farklı kültürlerin barış içerisinde yaşadığı yerdir. Burada güçlü mirasın farkındayız. Pamfilya ruhuyla bugün de Antalya’mızda farklı kültürlerle bir arada barış içinde yaşamak bir onurdur. Dostoyevski, Çehov, Puşkin ve Tolstoy gibi sanatçıların torunlarıyla birlikte yaşamak bizler için büyük keyiftir” diye konuştu.
Bu noktada sanatın bu dostluğu pekiştirmede önemli bir rol üstleneceğini kaydeden Başkan Uysal, “Bütün insanlar, tablolar, romanlar, filmler kardeştir. Çünkü insanların duygularından ve düşüncelerinden ortaya çıkar. Bu bağlamda barışın ve kardeşliğin sonsuza kadar sürmesini diliyorum” dedi.
Başkan Uysal’a açılışın ardından Rusya Sanatçılar Derneği üyelerini eşliğinde sergiyi gezdi.
baskan-uysal-ruslarin-fotograf-sergisini-acti-1

baskan-uysal-ruslarin-fotograf-sergisini-acti-2

baskan-uysal-ruslarin-fotograf-sergisini-acti-3

baskan-uysal-ruslarin-fotograf-sergisini-acti-4

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER