Başkan Tütüncü gece- gündüz teftişte

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, hem belediyesinin, hem de devletin ilçeye yatığı hizmet yatırımlarını gece gündüz teftiş ediyor.

Hafta sonu, bayram demeden özverili bir mesai anlayışıyla Kepez’in modernleşmesini sağlayan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, hem belediyesinin, hem de devletin ilçesine yaptığı hizmet yatırımlarını gece gündüz demeden teftiş ediyor. Belediyenin hizmet birimlerini, yol, kaldırım, doğalgaz gibi alt yapı çalışmaları, spor ve eğitim tesisleri ile kamuya ait yatırımlarının yakın takipçisi olan Başkan Tütüncü, ekibiyle birlikte dur durak bilmeden çalışıyor.

Havanın kararmasına aldırmadılar

Her hafta en az bir gününü mutlaka teftişlere ayıran Tütüncü, bu hafta 6 saat boyunca hafriyat geri dönüşüm tesisini, yeni yapılan okulları, asfaltlanan yolları, camileri, kentsel dönüşüm yapılan mahalleleri gezdi. Teftişin sonunda havanın kararması, Tütüncü’ye engel olmadı. Denetlemenin sonunda Tek Sarnıç Parkı’na giden Tütüncü, buradan da bilgi aldı ve yatırımın aksamaması için gerekli talimatları verdi.

Son durak Tek Sarnıç Parkı

Bu parkın yapımını çok önemsediklerini vurgulayan Tütüncü, ilçenin batı bölgesinin ve Konyaaltı ilçesi mahallelerinin faydalanacakları önemli bir eksikliği gidereceklerini söyledi. Seyir Terası, Kepez Kent Orman, Park Orman, Dokuma Parkı ve Macera Parkı’ndan sonra Tek Sarnıç Parkı’nın ilçedeki 6. büyük temalı pak olacağını hatırlatan Tütüncü, bu çalışmanın 2017 baharında tamamlanması için fazla mesai yapacaklarını ilan etti.

Masal parkı da olacak

Son 7 yılda Kepez’e 2,5 milyon metrekarelik yeni aktif yeşil alan kazandırdıklarını açıklayan Tütüncü, bir yandan da var olan parkları yenilediklerini söyledi. Kepez’in yeni parkında 1135 metre yürüyüş yolu, 615 metre bisiklet yolu, serbest piknik alanları, restoran ve çeşitli aktiviteler yer alacağını belirten Tütüncü, “Ailecek keyifli vakit geçirilecek alandaki en önemli sorun olan kot farkı da düzeltilmiş olarak hizmete açılacak. Bu parkta ilçenin ikinci masal parkı olacak ve içinde Ece ile Efe, Alvin ile Sincaplar, Ayı Kardeşler, Demir Adam, Karlar Kraliçesi, Batman gibi film ve çizgi film karakterleri sergilenecek.” açıklamasını yaptı.

Gelişim ivmesi yaratıldı

Ailelerin dinlencelerini, eğlencelerini yaşarken doğayla da buluşmasını sağlayacağını anlatan, Kepez’in büyük bir gelişim ivmesiyle geleceğe olan yolculuğunu sürdürdüğünü vurguladı. Çevre yatırımlarından yeni yollar açmaya, eğitimden spora, sanattan ticari yatırımlara kadar birçok gelişim kaydedildiğini dile getiren Tütüncü, “Sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik gelişmeyi birlikte yaparak, Antalya’nın merkezi olacağımızı hep söylemiştik. Bu hedeflerimize koşar adımlarla ilerliyoruz.” diye konuştu.

baskan-tutuncu-gece-gunduz-teftiste_2

baskan-tutuncu-gece-gunduz-teftiste_3

baskan-tutuncu-gece-gunduz-teftiste_4

baskan-tutuncu-gece-gunduz-teftiste_5

baskan-tutuncu-gece-gunduz-teftiste_6

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir