Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER
Reklam

Başkan Böcek, “Antalyalılar bu fuarda buluşuyor”

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, ziyaretçilerine kapılarını açtı. Cumhuriyetin 93. kuruluş yıldönümü arifesine denk gelen açılış töreninde yaptığı konuşmada okumanın önemine vurgu yaptı. Antalya’nın bir markası olan Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, 7. kez kapılarını kitap severler için açtı. Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, […]

Başkan Böcek, “Antalyalılar bu fuarda buluşuyor”
29 Ekim 2016 - 18:06 'de eklendi.

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, ziyaretçilerine kapılarını açtı. Cumhuriyetin 93. kuruluş yıldönümü arifesine denk gelen açılış töreninde yaptığı konuşmada okumanın önemine vurgu yaptı.
Antalya’nın bir markası olan Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, 7. kez kapılarını kitap severler için açtı. Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un onur konuğu olarak katıldığı törenle Cam Piramit’te kapılarını açtı. Açılış törenine Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yanı sıra Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak ve Zeynep Altıok, Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mesut Kocagöz, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi ve yazar katıldı.
Fuarın açılış töreninde konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, fuara “Okumak” sloganı ile çıktıklarını söyledi. Böcek, “Kitap fuarımız çadırlarda başlamıştı. Her yıl günün önemini belirten temalar ile bugünlere geldik. Bıkmadık yorulmadık. Ne okurlarımız bıktı ne de biz bıktık. Hep birlikte bugünlere geldik. O zamanlarda Antalya’nın korsan kitap satışında en önde olduğunu söylemişlerdi. Fuarımıza 20 bin ziyaretçi ile başladık. Fuarımıza her yıl farklı temalar bulduk. Bu yıl 15 Temmuz’u yaşadık. 15 Temmuz’da hepimiz bir ders olduk. Birbirimize destek olduk. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ düşüncesi ile bu yılki temamız da ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ olmasına karar verdik” dedi.
Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise “Kitap insanlığın en büyük hazinesidir. Büyük bir mirastır. Kitap fuarımız bu hazineye bir kapı aralamak istiyor. Onlarca yazarımız ve kitapseverimiz burada buluşacak. İlk emri ‘oku’ olan bir inancın mensubuyuz. Peki, gerektiği kadar okuyor muyuz? Kitaba gerektiği kadar bütçe ayırıyor muyuz diye sorduğumuzda maalesef karnemizin çok iyi olmadığını görüyoruz. Belediyecilik sadece şehrin alt yapısını ya da üst yapısını yapmak değildir. Şehrin sanatına, sporuna ve kültürüne de katkı yapmaktır. Kitap fuarımız 7 yıldır Antalya’mızın kültür hayatına büyük bir katkı yapmaktadır” dedi.
350 yayın grubunun yer aldığı ve 96 fikir adamının katıldığı fuarın açılış kurdelası protokol tarafından kesildi. Kurdele kesim töreni sonrası fuar alanını gezen davetliler, stantları inceledi. Öte yandan fuarın açılışına katılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, imza törenine katıldı. Başbuğ’a gençlerin ilgisi yoğun oldu.
10 gün sürecek Konyaaltı Kitap Fuarı’nda yaklaşık 350’ye yakın yayın evi eserlerini sergileyecek. Fuarda 60 stant yer alırken bir çok fikir adamı ve yazar sevenleri için imza törenlerine katılacak. Cam Piramit alanında düzenlenen fuarın açılış törenine Antalya Valisi Münir Karaloğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak, Zeynep Altıok, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Enç, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.
dsc_0128

dsc_0182

dsc_0196

dsc_0202

dsc_0247

dsc_0302

dsc_0305

dsc_0318

dsc_0342

dsc_0383

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER