Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER
Reklam

ANTALYA’NIN EN NEŞELİ BANDOSU

Muratpaşa Belediyesi, Antalya’nın en eğlenceli kent bandosunu kurdu. Belediye çalışanlarıyla birlikte Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları (MEST) öğretmenlerinden oluşan 12 kişilik bando, Ankara’nın Bağları’ndan Vaya Con Dios 90’lara damgasını vuran ‘Nah neh nah’ya, baraklardan, oyun havalarından Ucuz Roman filminin efsane film müziğine her telden çalıyor. Kültür ve sanatı en geniş kitlerle buluşturan Muratpaşa Belediyesi’nin, kentin […]

ANTALYA’NIN EN NEŞELİ BANDOSU
02 Ekim 2016 - 9:01 'de eklendi.

Muratpaşa Belediyesi, Antalya’nın en eğlenceli kent bandosunu kurdu. Belediye çalışanlarıyla birlikte Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları (MEST) öğretmenlerinden oluşan 12 kişilik bando, Ankara’nın Bağları’ndan Vaya Con Dios 90’lara damgasını vuran ‘Nah neh nah’ya, baraklardan, oyun havalarından Ucuz Roman filminin efsane film müziğine her telden çalıyor.
Kültür ve sanatı en geniş kitlerle buluşturan Muratpaşa Belediyesi’nin, kentin en neşeli bandosu, Muratpaşa Belediyesi MEST Bandosu’nu kurdu.
Muratpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Sorumlusu İlke Türkdoğan, bando kuruluş çalışmalarına iki ay önce başladıklarını söyledi. Antalya’yı alışılagelmiş bandoların dışında, aynı enstrümanlarla farklı müzikler yapan bir bandoyla tanıştırmayı amaçladıklarını kaydeden Türkdoğan, “Hazırlık sürecinde böylesi bir repertuvarı oluşturmak için yoğun çaba sarf ettik” dedi.
HER TELDEN
O çalışmaların sonucunda Muratpaşa Belediyesi MEST Bandosu, saksafon, trompet, trampet, davul gibi klasik bando müzik aletleriyle Ankara’nın Bağları’ndan Vaya Con Dios 90’lara damgasını vuran ‘Nah neh nah’ya, Türk Pop Müziğinin ‘Senden Başka’ gibi klasiklerine, baraklardan Roman oyun havalarından Ucuz Roman filminin efsane film müziğine her telden çaldıkları bir repertuvar ortaya çıktı.
BELEDİYE ÇALIŞANLARI DA BANDODA
Bandoda çalacak solistler ise hem profesyonellerden hem de Muratpaşa Belediyesi çalışanları arasından seçildi. 4 saksafon, 3’er davul ve trampet, 1’er klarnet ve trompetle 12 kişiden oluşan Bando, bu yıl Muratpaşa Belediyesi’nin 2’ncisi düzenlediği Yöreler Renkler Festivali’nde ilk kez sahneye çıktı. Bando, Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda 24 Eylül’de başlayan festivalde her gün gelenleri karşıladı.
KIVRAK NOTALAR
MEST Bandosu, çaldığı birbirinden eğlenceli parçalarla meydanı dolduran Antalyalılara keyifli dakikalar yaşatırken, Muratpaşa sakinleri bandonun kıvrak notalarına kendi bırakıp gönüllerince eğlendi.
5 EKİM’DE ANKARA’DA
Türkdoğan, Muratpaşa’da bando kültürünü geliştirerek devam ettireceklerini söyledi. MEST Bandosu’nun daha farklı enstrümanlarla destekleyerek alanın en iyilerinden biri haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Türkdoğan, “Bandomuz, Muratpaşa Belediyesi’nin 5 Ekim’de Ankara’da gerçekleştireceği tanıtım günlerinde de sahne alacak” dedi. Türkdoğan Bunun yanı sıra Muratpaşa’da sadece çocuklardan ve sadece kadınlardan oluşan bir bando için de çalışmaların devam ettiğini söyledi.
mest-bandosu-1

mest-bandosu-3

mest-bandosu-4

mest-bandosu-5

mest-bandosu-6

mest-bandosu-7

mest-bandosu2

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER