ANTALYA MURATPAŞA GİBİ OLACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da parti genel merkezinde dönen Muratpaşa Tanıtım Günleri’nin açılışının ardından yaptığı değerlendirmede “Bütün Antalya’yı Muratpaşa gibi yapacağız, hiçbir sorun kalmayacak. Bütün insanlar mutlu olacak, huzur içerisinde yaşayacak ve herkes Antalya’da yaşadığı için mutlu olacak” diye konuştu.
CHP’nin sosyal demokrat belediyelerin çalışmalarını geniş kitlelerle buluşturduğu ‘CHP Çalışıyor, Türkiye Kazanıyor’ projesi kapsamında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla başlayan Muratpaşa Belediyesi Tanıtım Günleri büyük bir ilgiyle devam ediyor. CHP Genel Merkezi’nde Muratpaşa’nın hizmet ve projelerini tanıtıldığı etkinliğin ilk gününde CHP Merkez Yönetim Kurulu, Parti Meclisi üyeleriyle milletvekillerini ağırlayan Belediye Başkanı Ümit Uysal, ikinci günde ise CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan’la birlikte stantları gezdi.
MURATPAŞA BAŞARIYLA ÇALIŞIYOR
Muratpaşa Tanıtım Günleri’nin açılışını gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk günün ardından yaptığı değerlendirmede Muratpaşa Belediyesi’nin Uysal’ın başarılı çalışmalar yaptığını söyledi.
CHP Lideri, “Antalya, Türkiye’nin en güzel kentlerinden birisi. Bir şansızlığımız var, büyükşehiri geçen seçimlerde kaybettik. İnşallah bu seçimlerde alacağız. Bütün Antalya’yı Muratpaşa gibi yapacağız, hiçbir sorun kalmayacak. Bütün insanlar mutlu olacak, huzur içerisinde yaşayacak ve herkes Antalya’da yaşadığı için mutlu olacak” diye konuştu.
BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZ
Belediye Başkanı Uysal ise 14 Ekim’e kadar devam edecek tanıtım günlerini ilk gününde CHP Genel Merkezi’nde konuklarını kendisi ağırlarken Muratpaşa’da 2 yılda yaşanan değişimi anlattı. Muratpaşa’da sadece beton dökerek, sosyal hizmeti sadece makarna dağıtmaya indirgeyen bir belediyecilik anlayışının dışına çıkarak bir yerel yönetim kültürü oluşturmak için mücadele ettiklerini kaydeden Başkan Uysal, “Evet, yol, köprü lazım ancak yaşlılarını size tutunamıyorsa, engellileriniz belediyesine tutunamıyorsa, maddi imkansızlıklar nedeniyle okul, kreş bulamayan çocuklarınız size tutunamıyorsa sadece makarna dağıtarak, bu yaşananları görmezden gelip sadece beton dökerek belediyecilik yapamazsınız” diye konuştu.
MURATPAŞA’DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
Muratpaşa’da, herkese eşit mesafeden hizmet üreten, ilçenin dünyanın farklı ülkelerini gelip yerleşen çok kültürlü yapısının son derece farkında, bütün inançları kutsal kabul ederek, etnik kökeni ne olursa olsun herkesi eşit ve birinci sınıf gören bir anlayışla çalıştıklarını aktaran Başkan Uysal, şöyle konuştu:
“Türkiye’de, halkı hiçbir temeli olmayan sadece bir algı olarak, sosyal demokrat belediyelerin yol, asfalt, park, temizlik gibi temel belediyecilik alanlarını fazla önemsemeyen bunun karşısına festivalleri ve konserleri koyan anlayışa sahip olduğu iddiası var. Tevazu yaparak ifade ediyorum, temel belediyecilik alanlarında Türkiye’nin en önde gelen belediyesiyiz. Döktüğümüz asfalt miktarı, montajının tamamladığımız yeraltı otomatik çöp konteynerleri ve son 2 yılda tamamladığımız 5 spor salonuyla bir numarayız. Ancak şunun çok iyi bilincindeyiz, sadece temel hizmetlerle belediyecilik olmadığı gibi sadece sosyal hizmetler de olmuyor. Bunun ikisinin bir arada olması lazım. Onun için spordan sanata, yaşlı evlerinden kreşlere çok geniş bir sosyal hizmet ağını hayata geçirdik.”
ANTALYA’DA DEVAM EDECEK
Belediye Başkanı Uysal, Ankara’da 14 Ekim Cuma günün sona erecek tanıtım günlerinde Muratpaşa’da artık kurumsallaşan bu belediyecilik anlayışını anlatmaya devam edeceklerini belirterek, Ankara sonrası etkinliğin Antalya’da devam edeceğini söyledi. Başkan Uysal etkinliğin Muratpaşa Kent Meydanı’nda devam edeceğini kaydetti.

ankara-tanitim-gunleri-1

ankara-tanitim-gunleri-3

ankara-tanitim-gunleri-4

ankara-tanitim-gunleri-5

ankara-tanitim-gunleri-6

ankara-tanitim-gunleri-7

ankara-tanitim-gunlerii-1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir