Reklamı kapat

Reklamı kapat
SABAH HABERLER
Reklam

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI YÜCEL’DEN SÖZÜNÜ TUTMASINI BEKLİYORUZ

Avsallar karasu Yolu ne zaman Asfaltlanacak? Saburlar-Karamanlar-Orhan ve Gözübüyük mahallelerini Avsallara ve sahile, yaklaşık 15 Km daha kısa mesafeden bağlayan Avsallar Karasu yolu bölge halkı için hayati önem arz etmektedir. Ayrıca bu yol 2012 yıllarında İl Özel İdare tarafından genişletme çalışması yapılmış olup, Diğer yollara oranla rampasız, virajsız ve çok daha geniş olması nedeniyle hem […]

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI YÜCEL’DEN SÖZÜNÜ TUTMASINI BEKLİYORUZ
28 Kasım 2016 - 15:09 'de eklendi.

Avsallar karasu Yolu ne zaman Asfaltlanacak?

Saburlar-Karamanlar-Orhan ve Gözübüyük mahallelerini Avsallara ve sahile, yaklaşık 15 Km daha kısa mesafeden bağlayan Avsallar Karasu yolu bölge halkı için hayati önem arz etmektedir. Ayrıca bu yol 2012 yıllarında İl Özel İdare tarafından genişletme çalışması yapılmış olup, Diğer yollara oranla rampasız, virajsız ve çok daha geniş olması nedeniyle hem araçları yormuyor, hem de yakıttan ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat YÜCEL Mayıs/2016 tarihinde, Geleneksel Avsallar-Karasu Pilav şenliğinde bu yolun Asfaltlanması için söz vermiştir. Sayın başkanımızdan en kısa zamanda sözünü tutmasını istiyoruz.

Bu yol aynı zaman da üzerinde Tarihi ALİ KÖPRÜSÜ’ nün bulunduğu Tarihi İPEK YOLU dur. Alanya’mızın bugün’ kü durumunda borçlu olduğumuz, Selçuklu Hükümdarı Alaaddin Keykubat ve eserleriyle birlik te Alanya’mıza çok büyük hizmet leri olmuştur. O tarihlerde Alanya limanı’ na gelen mallar bu Yol ve Köprü üzerinden Konya-Karaman ve İç Anadolu’ ya sevk edilmiştir. Bu gün Alanya kalesi, Kızılkule ve Tersane para basarken Aynı dönem eseri tarihi Ali Köprüsü Kaderine ve Tarihi eser kaçakçılarına terk edilmiş durumdadır.

Tarihi İpek Yolu’ nun Asfaltlanması, Ali Köprüsü nün turizme kazandırılması ve Alternatif bir köprüyle yolun tekrar açılması Alanya’mızın Gündoğmuş’ a ve Batı Alanya’ nın yaylalarına ulaşımını yaklaşık 33 Km. kısaltmaktadır. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat YÜCEL’ i göreve davet ediyoruz.
www-haber7alanya-com-alanya-haberleri-haberalanya-alanyahaber-sondakika-haberleri-2016-11-28-15-54-37-989

www-haber7alanya-com-alanya-haberleri-haberalanya-alanyahaber-sondakika-haberleri-2016-11-28-16-09-14-430

www-haber7alanya-com-alanya-haberleri-haberalanya-alanyahaber-sondakika-haberleri-2016-11-28-16-09-28-524

www-haber7alanya-com-alanya-haberleri-haberalanya-alanyahaber-sondakika-haberleri-2016-11-28-16-09-41-265

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER