AKSU’DA DURAK SORUNU KALMAYACAK

Aksu’da ulaşım konusunda yaşanan sıkıntılar teker teker çözülüyor. İlçeye kazandırılan modern duraklardan sonra, toplu taşıma araçlarının durakların bulunduğu yolun karşı şeridinden geçerken de durması için “D” levhaları çakılmaya başlandı.
Aksu Belediyesi’nin girişimleri neticesinde Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Aksu’yu modern duraklarla tanıştırdı. Yağmurda, çamurda kapalı durak olmadığı için sıkıntı yaşayan vatandaşların sorunlarını UKOME’ye ileten Aksu ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri Yaşar Sözen ve Ercan Ak’ın konunun takipçisi olması sonrasında ilçeye yeni duraklar kazandırıldı. Fakat duraklar yolun bir kenarında olunca karşı şeritten geçen toplu taşıma araçları o şeritte durak olmadığı için yolcular için durmuyordu. İlçedeki bu sıkıntı da çözülmeye başlandı. Ulaşım Komisyonu Başkan Yardımcısı olan Yaşar Sözen ve komisyonda yer alan Ercan Ak, bu durumu da UKOME’ye ileterek sorunun çözülmesini sağladı. Mevcut durakların karşılarına “D” levhası çakılarak toplu taşıma araçlarının yolun karşısında da durmaları sağlanmaya başlandı.
Soğucaksu Muhtarı Saadettin Yıldız’ın kendi mahallesinde toplu taşıma araçları için durak bulunmadığını, insanların otobüs ya da minibüslerle mahalleye gelirken Aksu merkezde inmek zorunda kaldıklarını belirtmesi üzerine meclis Üyesi Yaşar Sözen bu sorunu da çözerek, tramvay durağının bulunduğu alana da durak levhası çaktırdı. Muhtar Yıldız, bu durak sayesinde mahalle sakinlerinin rahat edeceğini ifade ederek hem Aksu Belediyesi’ne hem de Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın sıkıntılarını biliyor ve sorunları çözüyoruz. İlçemizde ulaşım konusunda yaşanan sorunları Ulaşım Komisyonunda olan meclis üyelerimiz Yaşar Sözen ve Ercan Ak yakından takip ederek gideriyor. Halkımızın rahat etmesi için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir