AKSU MACUN MAHALLESİ KAPALI PAZAR TEMEL ATMA TÖRENİ

Aksu Belediyesi ve Antalya Semt Pazarcılar Odası işbirliği ile yapılacak olan Macun Mahallesi Kapalı Pazar temel atma töreninde konuşan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin “Macun Mahallesi Kapalı Pazarı halkımıza hayırlı olsun. Bize verilen süreyi en iyi şekilde değerlendireceğiz. Birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız. Aksu’yu kuzeyin parlayan yıldızı yapacağız” dedi.
Aksu Belediyesi ve Antalya Semt Pazarcılar Odası işbirliği ile gerçekleştirilen törenine; Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, Ak Parti İlçe Başkanı Durmuş Kaan Şahin, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Saide Karataş, Aksu Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Kurum Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve Aksu halkı katıldı.
Törende sırası ile Macun Mahalle Muhtarı Harun Hor, Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin birer konuşma yaptı. Aksu İlçe Müftüsü Mustafa Şimşek’ in yaptığı kısa konuşmanın ardından dualar eşliğinde temel atma töreni gerçekleştirildi.
MACUN MAHALLE MUHTARI HARUN HOR
Açılış töreninde ilk olarak söz alan Macun Mahalle Muhtarı Harun Hor; Belediye Başkanımızın da söylediği gibi “Az laf çok iş diyor” Belediye Başkanımız ve Semt Pazarcılar Odası Başkanımıza teşekkür ediyorum dedi.
SEMT PAZARCILAR ODASI BAŞKANI İSMAİL ÖZ
Törende konuşan; Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ise; “İnsanlar yetkili yerlerle paylaşım içinde olmazsa ortaya iyi işler çıkmaz. Belediyemizle birlikte güzel bir iş ortaya çıkaracağımızı düşünüyoruz. Hatta diyebilirim ki; biz, iddialıyız. Buraya güzel bir kapalı pazar yapacağız. Antalya’nın en güzel pazarı burası olacak. Kundu’ da yaşayanlar zamanla buradan alışveriş yapacak. Tabii bu konuda pazarcılarımıza da düşen görevler var. Pazarcılarımız pazara kaliteli ürünler getirsinler” dedi. Öz konuşmasını “Aksu Belediye Başkanımız Halil Şahin ile ben kendi konumuzda Pazar esnafımıza her konuda destek vereye hazırız, Macun Kaplı Pazar Aksu halkına hayırlı olsun” diyerek noktaladı.
AKSU BELEDİYE BAŞKANI HALİL ŞAHİN
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin törende yaptığı konuşmada; “Aksu halkı bize bir görev verdi. Bu dönemde bize verilen bu görev süresini en iyi şekilde değerlendireceğiz. Aksu’nun bütün ihtiyaçlarını 5 yılda bitirme şansımız olmasa da elimizden geleni yapacağız demiştik. Göreve geldiğimizde 41 projemiz olduğunu söylemiştik. Pazarlarımızla ilgili de bir sözümüz vardı. Semt Pazarcılar Odamızla birlikte çalışıyoruz. İnşallah bu pazar Aksuya yakışır bir pazar olacak” dedi. Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “ Yıllardır Aksu da imar konusu konuşuldu biz bu dönem geçmişten gelen eksiklikleri tamamlayarak çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz imarında uygulanabilirliği çok önemli. Yaptığımız çalışmalardan sonra Aksu da emlak değerleri arttı. Aksu’ ya spor salonumuzu, parklarımızı, yollarımızı yapıyoruz. Verdiğimiz sözleri, projelerimizi tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz. Bugün burada bu sözlerimizden birini yerine yetirmek için bir araya geldik. Macun Mahallesi Kapalı Pazarı halkımıza hayırlı olsun. Bizden önce bir tane bile kapalı pazar ilçemizde yoktu. İlçemizi gözle görülür bir yere getirme çabasındayız. Bize verilen süreyi en iyi şekilde değerlendireceğiz. Birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız. Aksu’ yu kuzeyin parlayan yıldızı yapacağız” dedi.
1-1

1-2

1-3

1-4

1-5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir