AKDENİZ RENKLERİ SON SÜRAT

Muratpaşa Belediyesi’nin 2’nci etabı Yener Ulusoy Bulvarı ve Güllük Caddesi’nde devam eden ‘Bina Cephelerini Sağlıklaştırma ve Boyama Projesi’ kapsamında bulunan 114 binanın 79’unun boyaması tamamlandı.
Muratpaşa Belediyesi’nin Mevlana Caddesi’nde 80 apartmanın boyanmasıyla başladığı ‘Bina Cephelerini Sağlıklaştırma ve Boyama Projesi’nin Kızılsaray Mahallesi’nin Yener Ulusoy Bulvarı’na, Deniz, Kışla ve Altındağ mahallelerinin Güllük Caddesi’ne cephe 114 binayı kapsayan 2’nci etap çalışmaları devam ediyor.
18 Temmuz’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın Balcı Apartmanı’nda ilk fırça boyayı sürmesiyle başlayan proje 15 Aralık’ta tamamlanacak. Proje kapsamında şu ana kadar 79 binanın boyaması tamamlandı.
48 BİN LİTRE BOYA
Proje tamamlandığında Güllük Caddesi’nin Aydın Kanza ve Yavuz Özcan Parkları arasında kalan 59, Yener Ulusoy Bulvarı’nın ise Güllük-Şarampol Kavşakları arasında kalan 55 binada toplam 157 bin metrekare alan Akdeniz’in renkleriyle, beyaz ve mavi tonlarına boyanmış olacak. Apartmanların boyanmasında 39 bin 600 litre beyaz, 7 bin 200 litre koyu mavi ve bin 200 litre açık mavi boya kullanılmış olacak. Bununla birlikte özellikle mevsim geçişlerinde genleşen boyanın çatlamaması için de apartmanlara 3 bin 375 litre astar boya uygulaması yapılacak.
HİBE BOYA DESTEĞİ
Muratpaşa Belediyesi, proje kapsamında, yüzde 80’ini beyaza boyayacağını taahhüt eden ve ruhsatlı, yapı kullanma izin veya genel iskan belgesi alınmış binalara da geri kalan bölümü serin renklere boyaması şartıyla boya hibesinde bulunuyor. Hibe boya desteğinden yararlanmak isteyen apartman ve site yönetimleri, Muratpaşa Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor. Başvurunun ardından Muratpaşa Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü, projede yer alan boya firmalarından biri ve apartman – site yönetimleri arasında üçlü protokol imzalanacak. Protokolün ardından da yüzde 20 oranlık bina cephesini boyamaya yetecek oranda serin renkler apartman-site yönetimlerine verilecek.

bina-boyama-2nci-etap-1

bina-boyama-2nci-etap-2

bina-boyama-2nci-etap-3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir