10’UNCU YIL RUHUYLA

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’da her 19 Mayıs’ta, 23 Nisan’da ve 30 Ağustos’ta olduğu gibi yine yan yana, omuz omuza olmak için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Konyaaltı varyantından fener alayıyla başlayacak ve Cumhuriyet Meydanı’nda Candan Erçetin konseriyle devam edecek kutlamalara Antalya’yı davet etti.
Her 23 Nisan’da, 19 Mayıs’ta ve 30 Ağustos’ta, Kurban ve Ramazan bayramlarında, Muharrem ayında ve paskalyada karşı bir ve birarada olan Muratpaşa, cumhuriyetin ilanının 93’üncü yıl dönümünü yine birlikte, omuz omuza kutlayacak.
FENER ALAYIYLA BAŞLAYACAK
Muratpaşa Belediyesi’nin düzenleyeceği kutlamalar bu yıl “10’uncu yıl ruhu” temasıyla gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’de Konyaaltı varyantından fener alayıyla başlayacak. Sadece Türk bayraklarının Konyaaltı Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na uzanacak fener alayında 300 metre uzunluğunda Türk bayrağı açılacak. Fener alayının sona ereceği Cumhuriyet Meydanı’nda ise kutlamalar Candan Erçetin konseriyle devam edecek.
‘OMUZ OMUZA OLACAĞIZ’
Belediye Başkanı Uysal, Muratpaşa’da tüm özel günlerde birarada olmaya kararlı ve ısrarcı olduklarını söyledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bütün bir Antalya olarak Muratpaşa’yla kitlesel bir şekilde kutlarken her Ramazan ayında, Muharrem ayında ve paskalyada Muratpaşa’da toplum tüm kesimleriyle hiçbir ayrım gözetmeden yan yana olmayı başardıklarını, Muratpaşa’da bu barış iklimini hakim kıldıklarını kaydeden Başkan Uysal, “Yine çok özel bir günde Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanın 93’üncü yıl dönümünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yine birlikte, omuz omuza ve can cana olacağız” dedi.
EN BÜYÜK BAYRAM
Bu yıl kutlamaların cumhuriyetinin ilanının 10’uncu yılı ruhu teması altında gerçekleşeceğini aktaran Başkan Uysal, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’in ilanının 10’uncu yılında yaptığı ve tarihe 10’uncu Yıl Nutku olarak geçen konuşmasında bugünü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir. Cumhuriyetin ilanının üzerinden geçen 93 yılda, hem eğitimden hukuka toplum hayatının her noktasında hem de ekonomik alanda yarattığı kazanımlar onca badireye rağmen hala birarada olabilmemizin temel dayanağıdır” diye konuştu.
BÜTÜN ANTALYA’YA DAVET
Uysal, Kavgalar, terör ve 15 Temmuz’da cumhuriyetin karşı karşıya kaldığı darbe girişimi gibi olayların hepsinin üstesinden ancak Cumhuriyet ruhuna, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine sıkıya sıkıya sahip çıkmakla mümkün olacağının altını çizdi. Başkan Uysal, “Bu anlayış içinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yine birlikte olmak için İbradı’dan Kaş’a bütün Antalya’yı, farklılıklarımızı bir ayrışma unsuru olarak görmeden Türkiye Cumhuriyeti’nin bir parçası olduğumuz bilinci içinde kutlamalara davet ediyorum” dedi.
29-ekim

29-ekim-2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir